Неймовірний порятунок трирічної дівчинки в київському Охматдиті: Соломійка більше місяця провела в реанімації, – ВІДЕО

Неймовірний порятунок трирічної дівчинки в київському Охматдиті: Соломійка більше місяця провела в реанімації, – ВІДЕО
12 Червня 2024, 12:12
Поділитися:

Лікарі київського Охматдиту врятували трирічну дівчинку Соломію з Житомирської області, якій не давали шансів на життя.

Понад 30 днів дитина провела в реанімації, з яких 15 перебувала на ЕКМО-апараті, розповіли в Охматдиті.

Соломійка росла цілком здоровою дитиною, тому коли 12 квітня у неї піднялася температура, батьки не запідозрили серйозної хвороби.

“На наступний день температура продовжила рости, і сім’я звернулася до місцевого лікаря. Згодом дівчинку поклали у відділення інтенсивної терапії. У Соломійки були болі в животику, блювання, а сатурація опустилася до 40%, почали відмовляти життєво важливі органи. У місцевій лікарні не знали, як допомогти дитині з такими симптомами”, – повідомили у лікарні.

Зрештою батьки вирішили звернутись до столичної лікарні. Дитина поступила туди у стані вкрай важкої пневмонії та серйозного ураження легень.

“Єдиним шансом на життя була екстракорпоральна мембранна оксигенація (ЕКМО). Це процедура тимчасового заміщення дихальної або серцевої функції, що дає час на відновлення відповідних органів у пацієнтів, у яких неможливо стабілізувати стан звичайними способами, як то ліки для підтримки серця або апарат ШВЛ”, – пояснили в Охматдиті.

“Для лікування такого роду пацієнтів потрібна велика кількість середнього медичного персоналу та навчених лікарів. До того ж, коли поступила Соломія, наша машина ЕКМО була вже зайнята іншим пацієнтом. Тому ми звернулися по допомогу в Центр дитячої кардіології та кардіохірургії, де взяли ще один апарат. ЕКМО не лікує, але дає час, щоб розібратися, що призвело до розвитку пневмонії та як це вилікувати. Але це з колосальними ризиками, ми змінюємо нормальну фізіологію пацієнта, перевертаємо її з ніг на голову”, – додав лікар-анестезіолог Станіслав Школьний.

Соломія була підключена до ЕКМО протягом 15 днів. Увесь цей час команда лікарів постійно була поряд.

На фоні інфекційно-токсичного шоку у дитини розвинулося гостре ураження нирок та печінки. Одразу ж до мультидисциплінарної команди лікарів доєдналися фахівці відділення інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій. За два тижні їм вдалося відновити функції пошкоджених органів.

“Ми залучили величезну кількість людей для порятунку однієї людини. Чим складніший випадок, тим більше людей залучено – це і відрізняє інтенсивну терапію і ЕКМО від звичайної терапії. У цьому випадку петля комунікації пройшлася по всій Європі. Частина витратних матеріалів передана професором Шульжинським з Польщі, деякі привезені зі стажування в Каролінському госпіталі у Швеції – ECMO Karolinska, а доктор Гудзенко з-за океану в сонячній Каліфорнії мав натхення і терпіння телефоном комунікувати і стратегувати разом зі мною. Це класно. І дуже важливо мати підтримку, коли не вдається допомогти. На жаль, буває і таке, але без ризику не буває винагороди”, – прокоментував завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії з ліжками ЕКМО Андрій Висоцький.

Після відключення від машини Соломійка була екстубована і переведена на самостійне дихання й забезпечення високопотокової оксигенації.

Через 34 дні перебування в реанімації її відлучили від будь-якої кисневої підтримки та перевели у відділення педіатрії.

“Сьогодні легені Соломійки повністю відновлені. Її тіло та мозок чудово відреагували на лікування, дівчинка уже майже повністю відновилася”, – повідомили в Охматдиті.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що захисникам та захисницям з Києва компенсуватимуть частину стоматологічних послуг.

Ще більше новин Києва, Київщини та України читайте в нашому Telegram-каналі “Головні новини Києва – 44.ua”. Також не забувайте підписуватись.

Джерело: Новини Києва – головні і актуальні Київські
новини сьогодні на 44.ua