Невиконання зобов’язань забудовником ЖК «Скандія»: активісти вимагають розірвати договір | Трибуна

image
27 Травня 2024, 20:57
Поділитися:

На засіданні «земельної» комісії присутні заслухали заяву активіста, працівника КП «Бровари-Благоустрій» Віктора Малофієнка, який ініціював розірвати договір оренди із забудовниками ЖК «Скандія».

Однією з нагальних проблем підтоплення старої частини міста Віктор Малофієнко назвав невиконання інвестиційних зобов’язань забудовниками.

Забудовнику були видані містобудівні умови, за якими він мав виступити інвестором та вирішити проблему підтоплення. А саме, ТОВ «Афродіта» брало на себе зобов‘язання зробити інженерний захист території та побудувати очисні споруди. Так, будівництво триває 9 років, а договір про співпрацю був заключений ще в 2005 році, тобто, часу минуло вдосталь, але умови меморандуму про забезпечення інженерного захисту території щодо пониження рівня ґрунтових вод на два з половиною метри, забудовник не виконує, а влада ніякого впливу на ситуацію не має.

Нагадаємо, члени утвореної за розпорядженням мера робочої групи раніше виїздили до ЖК «Скандія», однак на територію, де розташовані водовідвідні канали, їх не пропустили. Своєю чергою представник забудовника двічі не з‘явився на комісію у міськраду, куди його запрошували, аби обговорити це питання.

29 березня в Броварах відбулося засідання робочої групи за участі представників ЖК «Скандія» щодо ймовірного захаращення водовідвідних каналів на території будівництва житлового комплексу.Тож із п‘ятого разу зустріч у міській раді все-таки відбулась.
Заступник міського голови Петро Бабич представників ЗМІ тоді на засідання не пропустив.

«На засіданні ніяких чітких відповідей від забудовника так і не прозвучало», – зазначив журналістам член робочої групи Віктор Малофієнко.

«На сьогоднішній день вода стоїть не тільки по підвалах жилих будинків, вода стоїть на ґрунті. Але місцева влада, яка є по суті власником ділянки, навіть не може зайти на свою теріторію. Так, робоча група досі не може потрапити до водовідвідних каналів, які, ймовірно, перебувають у захаращеному стані», – додав Малофієнко.

Тому активісти звернулися із заявою до місцевої влади ініціювати в односторонньому порядку розірвання договору оренди земельної ділянки, на якій відбувається будівництво, адже всі підстави для цього є.

Своєю чергою голова «земельної» комісії зазначила, що об’єкти на території будуються і позбавляти забудовника ділянки – це дуже радикальний метод, який все одно не вирішить проблему підтоплення.

Петро Бабич запевнив присутніх, що на зустрічі із забудовником питання «проговорили» і вони нададуть доступ на ділянку. Щодо водовідних каналів, то, зі слів забудовника, іх не захаращували, а завели під землю. Проте це ще не встановлений факт. Аналіз договорів оренди із забудовником справді має деякі питання, але вони не на стільки критичні, щоб розривати договір, позаяк можливий судовий спір міськрада на 90% не виграє, зазначив Бабич.

Тож депутати вирішили, що робоча група на наступній виїздній зустрічі має детально розібратися, що забудовник вже зробив для водовідведення, та що запроєктував, і лише після цього ухвалять рішення.

Читайте також:

Чи мають чоловіки з інвалідністю знову проходити медичну комісію?
Фекальний колапс у Броварах: усі асенізаційні точки закрито. Чому і що буде далі?
Поточні ремонти доріг під час повномасштабної війни: у Броварах ШБУ-50 наремонтувало на понад 15 млн грн
Правила вручення повісток: що змінилося після 18 травня

Джерело: Трибуна – Бровари