Нестача рук у будівельній сфері: ринок потребує нових стимулів

image
13 Жовтня 2023, 11:29
Поділитися:

13 жовтня 2023 г. 11:24

Ринок нерухомості потерпає від браку кадрів. Дефіцит виник через переважне залучення таких фахівців до захисту українського фронту у війні з росією. Кваліфіковані робітники стають надзвичайно цінним ресурсом, що на пряму впливає на темпи реалізації проєктів та якість будівництва. Проблема браку будівельників набирає загальнонаціонального характеру, вирішення якої можливе виключно на державному рівні.

Про це, як дізналася KВ, заявив у своїй авторській колонці на “РБК-Україна” співзасновник і керуючий партнер групи компаній DIM Олександр Насіковський.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Ринок праці в будівельній сфері переживає період дефіциту висококваліфікованих кадрів та боротьби за фахівців. Чималий відсоток кваліфікованих будівельників наразі захищають Україну в лавах ЗСУ, причому за час повномасштабного вторгнення вже було кілька хвиль, за які компанії вимушено прощались зі своїми співробітниками, які пішли захищати Батьківщину.

За його словами, брак кадрів у результаті спричиняє певне навантаження на будівельну сферу. А це змушує конкурувати за кадри фінансовими умовами праці, пропонуючи соціальні пакети чи залучаючи додаткові способи мотивації.

“Сьогодні кваліфікований монолітник, крановик, електрик – це не просто кадрова одиниця в структурі будівельної компанії, а соціальний капітал, що на вагу золота. Від цього напряму залежатиме і темпи реалізації проєктів, і якість будівництва, і злагодженість процесів на майданчику”, – говорить він.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

І зауважує, що ринок нерухомості зараз перебуває в стадії активної конкуренції за працівників і надалі вона лише зростатиме. Тож, на його думку, брак кваліфікованих будівельників – це вже загальнонаціональний виклик для всієї країни, і завдання держави – розробити систему мотивації на державному рівні.

Нагадаємо, що Британська міжнародна школа в Україні та група компаній DIM презентували сумісний проєкт з будівництва білінгвального дитячого садка та початкової школи, Заклад освіти розміститься у заміському комплексі Park Lake City під Києвом.

Читайте: Питання безпеки соціальної інфраструктури потребує комплексного підходу, – Насіковський

Фото: www.rbc.ua

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона