“Не на часі”: психолог розповіла про синдром відкладеного життя під час війни

“Не на часі”: психолог розповіла про синдром відкладеного життя під час війни
24 Червня 2024, 13:40
Поділитися:

Війна в Україні змусила мільйони людей поставити власні мрії та плани на паузу. “Не на часі” – фраза, яка стала символом відкладеного життя для багатьох українців. Але чи справді варто жертвувати особистим розвитком та радощами життя заради невизначеного “після перемоги”?

На це питання екслюзивно для 44.ua відповіла відома українська психологиня Олена Шершньова.

Психологиня Олена Шершньова

Якщо фраза «зроблю це після війни» стала вашою постійною супутницею – значить вас спіткав синдром відкладеного життя. Сьогодні поговоримо про те, як з ним впоратися.

ПРИПУСТІТЬ, ЩО ВІЙНА ТРИВАТИМЕ ДОВГО. Чи готові ви провести в очікуванні декілька років, десятиліть, все життя? Чи впевнені ви, що з плином часу ваш ресурс, ваше здоров’я, ваше натхнення примножуватимуться? А чи буде ваш план взагалі актуальний у світі, запити якого змінюються щохвилини?

ДОСЛУХАЙТЕСЯ ДО СВОЇХ БАЖАНЬ. Можливо, ви відкладаєте те, що вам і до війни не надто хотілося робити. Якщо ви з усіх сил віддаляєте вихід на попередню роботу або уникаєте зустрічі з певною людиною – ймовірно, настав час нарешті попрощатися з ними навжди.

НЕ ЖЕНІТЬСЯ ЗА ІДЕАЛОМ. Не чекайте ідеальної нагоди, не прагніть ідеального результату. Те, що вам потрібно – це достатньо хороший момент та достатньо хороший результат. Обов’язково хваліть себе за найменші зусилля, відзначайте найдрібніші успіхи – і тоді рухатися вперед буде набагато простіше.

ПОЧНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ. Зробіть бодай невеличкий крок вже до кінця цієї доби. Це дасть вам поштовх до майбутніх звершень. В цій війні ви вижили для того, аби жити!

Тож не відкладайте життя на потім! Якщо знадобиться підтримка – записуйтеся на особисту сесію до психолога.

Нагадаємо, що раніше ми писали про те, як підвищити свою продуктивність: ТОП-5 корисних порад психологині.

Не забувайте підписуватись на наш Telegram-канал «Головні новини Києва – 44.ua». Там ми публікуємо ще більше новин, щоб ви завжди були в курсі.Джерело: Новини Києва – головні і актуальні Київські
новини сьогодні на 44.ua