Не буде жодних “Мінськів – 3”, ми не дамо Росії перечекати, наростити сили, а потім розпочати нову серію терору – Зеленський на саміті G20 (відео)

image
15 Листопада 2022, 10:05
Поділитися:

15 листопада 2022 г. 10:01

Вчора, 14 листопада, президент України Володимир Зеленський у відеозверненні виступив перед учасниками саміту лідерів G20 на Балі в Індонезії. Президент зазначив, що настав час покласти край руйнівній війні Росії та врятувати тисячі життів. Також Зеленський наголосив, що Україна не планує проводити “Мінськ – 3” та представив бачення України на шляху до миру.

Про це KВ стало відомо з повідомлення на офіційному інтернет-представництві президента України Володимира Зеленського.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Дорогі колеги! Світова більшість, яка з нами! Я звертаюся до вас зараз українською мовою, але в кожного з вас на столі є наші пропозиції вашою мовою. Це прояв поваги до вас. Щойно я повернувся до нашої столиці. Повернувся з міста Херсона.

Херсон – це одне з найважливіших міст півдня нашої країни і єдиний обласний центр, який Росії вдалося захопити після 24 лютого. І ось Херсон уже вільний”, – розпочав своє звернення Зеленський на на саміті G20.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Під час виступу президент наголосив, що визвольна операція (звільнення Херсону – KВ) наших сил оборони є для України аналогією до багатьох битв минулого, які були переломними моментами у війнах. Вони символізували такі зміни, після яких люди вже знали, чия буде перемога, хоча ще й доводилося воювати заради неї.

“Щоб звільнити всю нашу землю від рашистів, нам доведеться воювати ще деякий час… Воювати! Але якщо перемога все одно буде за нами, і ми в цьому впевнені, то хіба не варто спробувати реалізувати нашу формулу миру, щоб усе ж зберегти тисячі життів і вберегти світ від нових дестабілізацій? Ось чому я хочу представити наше бачення шляху до миру – як його реально досягти. І не тільки для нас, а й для всіх вас, ваших союзників і партнерів”, – зазначив Володимир Зеленський.

Так, Зеленський назвав 10 пропозицій України на шляху до миру:

Радіаційна та ядерна безпека;

Продовольча безпека;

Енергетична безпека;

Звільнення всіх полонених і депортованих;

Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку;

Виведення російських військ і припинення бойових дій;

Повернення справедливості;

Протидія екоциду;

Недопущення ескалації;

Фіксація закінчення війни.

Крім того, Зеленський наголосив, що не варто пропонувати Україні компроміси із совістю, суверенітетом, територією та незалежністю. Ми поважаємо правила, і ми – люди слова. Україна завжди була лідером миротворчих зусиль, і світ це бачив. І якщо Росія каже, що нібито хоче закінчити цю війну, хай доведе це діями.

“Очевидно, що словам Росії довіряти неможливо, і не буде жодних “Мінськів – 3”, які Росія порушить одразу ж після укладення. Якщо ж відповідних дій для відновлення миру не буде, то це означає, що Росія просто хоче вкотре обманути всіх вас, обманути світ і заморозити війну якраз тоді, коли її поразки стали особливо відчутними. Ми не дамо Росії перечекати, наростити сили, а потім розпочати нову серію терору та глобальної дестабілізації. Впевнений, що саме зараз треба й можна зупинити руйнівну російську війну”, – сказав президент.

Нагадаємо, вчора, 14 листопада, Генеральна Асамблея ООН більшістю голосів ухвалила резолюцію “Забезпечення засобів правового захисту та репарацій у зв’язку з агресією проти України”, підготовлений Україною за співавторства більше півсотні країн.

Читайте: Генасамблея ООН ухвалила резолюцію щодо репарацій Україні від росії

Фото: Офіційне інтернет-представництво президента України

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона