Не ампутуй – врятуй: для українських військових створили посібник “Дороговказ пораненого”

image
5 Березня 2024, 13:32
Поділитися:

29 лютого в межах реалізації Національної програми “Врятуй кінцівку” відбулась презентація посібника “Дороговказ пораненого”, створеного Міжнародним благодійним фондом “Здоровʼя українського народу”.

Посібник “Дороговказ пораненого” – це структурована, покрокова інструкція, що містить порядок дій військових у разі отримання поранень, направлених на зменшення ускладнень від травм, рятування кінцівок та зменшення вірогідності ампутації, і головне – збереження життя. Крім того, документ містить і юридичні поради, що допоможуть уникнути фінансових втрат.

Для українських військових створили “Дороговказ пораненого”

В дороговказі вказані всі головні аспекти, які необхідно врахувати військовому на етапі евакуації, стабілізації, госпіталізації та лікування, та які допоможуть зберегти дорогоцінний час та здоровʼя.

Залежно від етапу, на якому знаходиться поранений, він знайде необхідну інформацію:

Як діяти;Куди звертатися;На що звертати увагу;На що не зважати;До чого можуть призвести та чи інша дія або бездіяльність;Рекомендації щодо різноманітних штатних та нештатних ситуацій;Питання, які часто задають поранені та їх родичі.

Посібник вже опублікований на сайті МБФ “Здоровʼя Українського народу”.

Робота над дороговказом тривала 2 роки з перших днів повномасштабного вторгнення в межах реалізації програми “Врятуй кінцівку”, покликану зменшити інвалідизацію військових та слоганом якої є “Не ампутуй – врятуй”.

Авторська команда “Дороговказу пораненого” провела десятки консультацій з військовими та цивільними лікарями, бойовими медиками, ветеранами, безпосередньо з військовими, які отримали поранення та пройшли весь шлях від евакуації до одужання, з резидентами програми “Врятуй кінцівку”, були виявлені основні проблеми з якими стикаються поранені, знайдені шляхи їх вирішення та на основі цієї роботи була сформована оптимальна та найефективніша дорожня карта дій для поранених.

“Наша команда прагне публічного розголосу проблем, повʼязаних зі своєчасною евакуацією, лікуванням, реабілітацією та адаптацією поранених через недостатню увагу влади до цього, – розповідає Сергій Сошинський, голова МБФ “Здоровʼя українського народу”. – Адже дотепер немає відповідального за поранених з боку влади – чиновника, який би міг представляти інтереси вже багатотисячної армії поранених. Ми – творці Дороговказу пораненого маємо надію, що цей документ, а надалі – інші цифрові та технологічні рішення допоможуть уникнути ампутацій понад 15 тисячам поранених. Існує надія, що Дороговказ пораненого також допоможе десяткам тисяч постраждалих заощадити ресурси й повернутись до нормального життя із потужною підтримкою українського суспільства, як захисників нашої держави”.

Дороговказ створювався за підтримки Горячева Віктора – начмеда однієї з військових частин, під редакцією кращих ортопедів-травматологів України, членів професійних експертних груп, за сприяння Ради захисту прав та безпеки пацієнтів (рецензент, президент Віктор Сердюк) та за допомоги журналіста-документаліста Сергія Мамаєва.

Посібник «Дороговказ пораненого» отримав рецензію від лікарів Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова, пройшов юридичну експертизу адвокатів платформи “Консультант”, документ проаналізовано та відредаговано редакцією платформи accemedin.com.

Робота над дороговказом продовжується, інструкція буде вдосконалюватись з урахуванням нового досвіду лікарів та постраждалих.

Надалі команда авторів ставить перед собою завдання формування комьюніті з поранених, їх родичів, громадських організацій, волонтерів, благодійних фондів, зацікавлених представників військових частин та інших організацій задля масового розповсюдження та впровадження “Дороговказу пораненого”.

В планах також створення однойменного мобільного застосунку з широкими можливостями не тільки отримання інформації та легкого її пошуку, а також спілкування та взаємодопомога учасників спільноти, поранених та їх сімей.

Посилання на онлайн-трансляцію презентації.

Ми маємо Telegram-канал “Головні новини Києва – 44.ua” – джерело важливих, актуальних та перевірених новин Києва, столичного регіону та України. Долучайтесь.

Джерело: Новини Києва – головні і актуальні Київські
новини сьогодні на 44.ua