НАЗК закликає Зеленського ветувати закон, який дозволяє чиновникам уникати відповідальності за недекларування майна

image
6 Вересня 2023, 16:08
Поділитися:

6 вересня 2023 г. 16:06

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) закликає Президента України Володимира Зеленського ветувати закон, який вчора прийняла Верховна Рада (ВР), що дозволяє чиновникам уникати відповідальності за недекларування майна до 1,3 млн гривень.

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби НАЗК.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“НАЗК звернеться до Президента України з проханням накласти вето на ухвалений нардепами законопроект 9587-Д. Це дозволить повернути його на повторний розгляд Верховній Раді. Таке рішення є єдиним в правовій площині, яке задовольнить запит суспільства на перемогу над корупцією та європейське майбутнє України”, – йдеться в повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

В НАЗК зазначають, що перш за все в ухваленому законопроекті підтримано норму, відповідно до якої особа, яка подала завідомо недостовірні відомості в декларації на суму до 1,3 млн гривень, у разі сплати штрафу не потрапляє до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

“Законотворці підтримали й зміни, якими буде приховано дані згаданого Реєстру від громадян, журналістів та доброчесних керівників, шляхом не внесення відомостей про осіб, яких притягнуто до дисциплінарної відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, а також видалення більшості вже наявних відомостей про осіб, яких притягнуто до відповідальності за вчинення адміністративних та кримінальних пов’язаних з корупцією та корупційних правопорушень”, – додають в НАЗК.

Крім того, в НАЗК наголошують, що сьогодні Реєстр налічує 46 556 осіб. З них 1 961 особа притягнута до дисциплінарної відповідальності, 29 457 – до адміністративної відповідальності, а 15 138 – до кримінальної. Після внесення вищезазначених змін до ст. 59 орієнтовно залишиться 5 021 особа, буде видалено понад 10 тис. осіб засуджених за корупційні злочини.

“Після видалення майже 80% даних Реєстру ні Президент, ні премʼєр-міністр, ні міністри, ні керівники інших органів влади, ні громадські організації, ні громадська рада доброчесності та ВККС, які найближчим часом мають забезпечити призначення понад 2 тис. суддів, при прийнятті рішень про призначення не матимуть офіційного джерела даних про осіб, які були внесені до нього”, – підсумовують в НАЗК.

Як інформувала КВ, НАЗК розкритикувало внесені комітетом Верховної Ради (ВР) з питань правоохоронної діяльності правки до законопроекту, який на думку парламентарів має удосконалити систему притягнення до відповідальності осіб, уповноважених на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування, за порушення порядку подання декларацій.

Читайте: НАЗК закликало ВР не приховувати від суспільства дані про осіб, які вчинили корупційні злочини

Нагадаємо, вчора, 5 вересня, ВР прийняла проект закону, що відновлює декларування в умовах воєнного стану. Це стосується осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Однак прийнятий документ зазнав критики і в сесійній залі, і поза її межами: деякі народні депутати розцінили прийнятий документ як половинчастий; антикорупційні активісти ж упевнені, що “дірки” в деклараціях прописані в законі не задля безпеки в умовах війни, а щоб приховати реальні статки декларантів. Тим більше, що декларації за цей і два попередні роки все одно не відкриватимуть на загал. У кулуарах Ради припускають: проголосований сьогодні текст Президент не підпише й ветує “з технічних причин” – з огляду на невдоволення фінальним текстом міжнародних партнерів, які й в умовах війни вимагають від Києва боротьби з корупцією на вищих щаблях української влади.

Читайте: ВР не відкрила декларації топ-чиновників для суспільства, обмежившись відновленням “закритих” декларацій

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона