НАЗК за півроку виявило у воєнкомів сумнівних статків на понад 255 млн гривень

image
23 Жовтня 2023, 16:54
Поділитися:

23 жовтня 2023 г. 16:44

Під час проведення моніторингу способу життя керівного складу працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило необгрунтовані активи або ознаки незаконного збагачення на понад 255 млн гривень. Цю суму виявлено лише за останні півроку у воєнкомів, матеріали справ стосовно яких передано до відповідних органів.

Про цеKВ дізналася з повідомлення НАЗК 23 жовтня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Зокрема, у липні 2023 року працівники ДБР повідомили про підозру колишньому начальнику Одеського обласного ТЦК Євгену Борисову за незаконне збагачення на понад 188 млн грн та умисне ухилення від несення служби. В основу підозри лягли матеріали НАЗК. Колишній одеський воєнком став відомим після журналістського розслідування про те, що його мати минулого року стала власницею вілли в Іспанії вартістю 3,7 млн євро. НАЗК за результатами моніторингу способу життя виявило у власності його дружини, матері та тещі ще й коштовний автопарк.

В поле зору НАЗК потрапив його підлеглий (заступник начальника ТЦК – начальник сектору комплектування Одеського обласного ТЦК) Денис Галушко. Моніторинг способу життя воєнкома виявив ознаки корупційного кримінального правопорушення, які свідчать про його незаконне збагачення на понад 14 млн грн. Його близькі особи – дружина, мати, теща і син – стали власниками дороговартісного автопарку та нерухомості, не маючи на це доходів із законних джерел. НАЗК затвердило обґрунтований висновок стосовно Галушка та надіслало його до Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону”, – сказано в релізі НАЗК.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Також вказується, що у жовтні НАЗК “на підставі інформації з матеріалів кримінального провадження, отриманої від СУ ГУНП в Миколаївській області, а також проведеного моніторингу способу життя виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення, які свідчать про незаконне збагачення начальника Малиновського районного ТЦК Одеси Вячеслава Кушнерова на суму майже 47 млн гривень. У власності його дружини, матері, тещі та сина була виявлена нерухомість та автопарк. Декларант не скористався своїм правом пояснити Національному агентству джерела походження усіх зазначених коштів, тож НАЗК направило матеріали справи до СУ ГУНП в Миколаївській області для притягнення його до кримінальної відповідальності”.

НАЗК “виявило ознаки незаконного збагачення на майже 8,5 млн грн і у керівника Дніпропетровського обласного ТЦК Анатолія Пікала. Тут також не обійшлося без близьких осіб – батька та дружини, які впродовж останніх років набули рухоме та нерухоме майно за кошти, законність походження яких довести не змогли. Справу передано до Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону”.

Читайте: ДБР розслідує понад 110 кримінальних проваджень щодо зловживань воєнкомів

“Заступник начальника Полтавського обласного ТЦК також набув необґрунтованих активів, які виявило НАЗК. Різниця між вартістю набутого майна та законними доходами родини становить понад 1,8 млн грн. Матеріали справи передано до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури”, – йдеться в повідомленні Нацагентства.

Ще одним посадовцем, щодо якого НАЗК провело моніторинг способу життя, став начальник Самбірського районного ТЦК Львівської області: “Встановлено, що декларант та його дружина впродовж 2020-2022 років придбали низку об’єктів нерухомого майна. Різниця між вартістю активів та офіційними доходами родини становить понад 4,4 млн грн. Матеріали передано до САП для вирішення питання щодо звернення до суду з позовом про визнання активів необґрунтованими та стягнення їх в дохід держави”.

Читайте: Звільняємо всіх обласних “воєнкомів”, – Зеленський

“Таким чином, під час проведення моніторингу способу життя керівників ТЦК було виявлено необґрунтовані активи та ознаки незаконного збагачення на 255 млн 629 тис. грн”, – висновує НАЗК.

За даними Національного агентства, однією з найпоширеніших корупційних практик, яка створює умови для незаконного збагачення воєнкомів, є отримання ними неправомірної вигоди за надання військовозобов’язаним можливості уникнути мобілізації через визнання особи непридатною до служби рішенням ВЛК.

Як інформувалаKВ, у вересні 2023 року Рада національної безпеки і оборони України доручила уряду перевірити обґрунтованість прийнятих у період дії правового режиму воєнного стану рішень медико-соціальних експертних комісій та ВЛК щодо встановлення інвалідності й визнання непридатності до військової служби.

Також доручено опрацювати питання щодо особливостей перетину державного кордону громадянами України, визнаними непридатними чи обмежено придатними до військової служби.

Читайте: Задокументовану раніше обмежену придатність до військової служби перевірять правоохоронці й МОЗ, – міністр Ляшко

Колаж: НАЗК

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона