Назаренко Ян Франтасійович – Сайт Міської Ради міста Фастів

image
25 Березня 2024, 17:19
Поділитися:

Ян Назаренко – ровесник Української Незалежності. Він народився 9 березня 1991 року у селі Фастівець. Тут закінчив загальноосвітню школу, звідси його проводжали на строкову військову службу.  Зростав звичайним хлопцем, мужнів і дорослішав, ставши громадянином, якого любили і поважали земляки за щирість натури, гарний товариський характер, надійність у дружбі, відповідальність за прийняті рішення.

Як справжній чоловік, Ян за повісткою  військкомату в лютому 2015 року відправився на східне порубіжжя України, де у кровопролитому протистоянні із російсько-сепаратистськими військами виборюється незалежність та територіальна цілісність Вітчизни.  Він добросовісно виконував військовий і громадянський обов’язок. Мріяв на свій 25-й день народження побувати вдома у відпустці, а згодом – демобілізуватися та повернутися  на рідну Фастівщину, щоб розбудовувати батьківський край та й власну родину  створити. Не судилося…

Загинув 20 лютого 2016 р. від кулі снайпера у голову поблизу села Старогнатівка (Волноваський район Донецька область).

Між тим, побратими, які проводжали воїна в останню путь, відзначали, що на бойовому посту у Донецькій області він надійно тримав оборону, був вправним бійцем, вірно служив Вітчині. Про це свідчать  лист та подяка матері Героя від командування  військової частини В-0849 72-ї окремої механізованої бригади, прощальні слова побратимів, разом з якими він тримав свій останній бій 20 лютого 2016 року – .загинув від  снайперської кулі  у голову поблизу села Старогнатівка Волновахського району Донецької області….

За життя Ян Назаренко мав багато друзів –  серед ровесників, однокласників, учнів Київського училища залізничників, за місцем праці, серед односельчан та бойових побратимів

…  Багато хто із земляків разом із членами фастівських громадських організацій учасників АТО та Самооборони, дізнавшись про загибель воїна, опівночі з 23 на 24 лютого зустріли у Фастові та урочисто  провели до рідної домівки у Фастівці  домовину з тілом Героя. Потім вони були поруч і під час поховання.

Джерело: Сайт Міської Ради міста Фастів