Нацбанк знизив облікову ставку і поліпшив прогноз річної інфляції

image
27 Липня 2023, 15:50
Поділитися:

27 липня 2023 г. 15:44

Правління Національного банку України (НБУ) ухвалило рішення знизити облікову ставку з 25% до 22% із 28 липня 2023 року. Це рішення в НБУ пояснюють “стрімким” сповільненням інфляції та “стійкою” ситуацією на валютному ринку. Крім цього, Національний регулятор спрогнозував зростання внутрішнього валового продукту (ВВП).

Про цеKВ стало відомо з повідомлення НБУ 27 липня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку з 25% до 22% із 28 липня 2023 року. Стрімке сповільнення інфляції та стійка ситуація на валютному ринку уможливлюють початок циклу зниження облікової ставки”, – сказано в повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

НБУ також поліпшив прогноз інфляції на цей та наступні роки: “Ураховуючи сприятливу динаміку першого півріччя, НБУ суттєво поліпшив прогноз інфляції на цей рік – з 14,8% до 10,6%. Зростання цін сповільнюватиметься за рахунок поступового зниження світової інфляції та все ще доволі жорстких монетарних умов в Україні. НБУ забезпечуватиме стійкість валютного ринку та достатній рівень привабливості гривневих активів, що обмежуватиме ціновий тиск”.

Національний регулятор зауважує, що вагоме значення для інфляційних процесів матиме незмінність тарифів на більшість житлово-комунальних послуг.

В подальшому Нацбанк очікує, що інфляція у 2024 році знизиться до 8,5%, а в 2025 році − до 6%.

Крім цього, український центробанк помірно підвищив прогноз зростання реального ВВП у 2023 році – з 2,0% до 2,9%.

Читайте: ВВП України може скоротитися на третину – Нацбанк

Як інформувала KВ, Національний банк підвищив облікову ставку з 10% до 25% у липні 2022 року в передчутті витоку інфляції минулого року.

Відомо: якщо очікування щодо інфляції зростають, НБУ збільшує облікову ставку, що призводить до зростання відсотків за депозитами та кредитами. Підвищення ставки дозволяє приборкати інфляцію. Якщо очікування щодо інфляції знижуються й прогноз щодо розвитку національної економіки є оптимістичним, центральний банк знижує облікову ставку, що сприяє здешевленню банківських кредитів та зниженню ставок за депозитами.

Облікова ставка – один із головних інструментів, за допомогою якого НБУ встановлює для банків та інших суб’єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених і розміщених грошових коштів на відповідний період.

Ця ставка визначає відсоток, під який комерційні банки отримують гроші у центрального банку. А це, у свою чергу, впливає і на відсоток, під який комерційні банки дають позики громадянам та бізнесу. Чим ставка нижча, тим дешевші для банків позики рефінансування та банківські кредити для позичальників.

Таким чином, облікова ставка показує, скільки коштують гроші в економіці: якщо очікування щодо інфляції знижуються й прогноз щодо розвитку національної економіки є оптимістичним, центральний банк знижує облікову ставку, і це сприяє здешевленню банківських кредитів та зниженню ставок за депозитами.

Читайте: В передчутті витку інфляції: НБУ різко підвищив облікову ставку з 10% до 25%

Фото: Укрінформ

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона