Нардепу, якого підозрювали у привласненні землі в Броварах, виплатять 2 млн грн. компенсації

image
24 Грудня 2020, 19:02
Поділитися:

Печерський суд присудив народному депутату від«Слуги народу» Анатолію Гуньку 2 млн грн моральної компенсації за незаконні дії правоохоронних органів. Гунько оцінив завдану йому моральну шкоду у 10 млн грн. Але суд задовольнив позов лише частково.

Навесні 2018 року прокурор і начальник СУ ГУ НП в Київській області на брифінгу заявив, що Гунько причетний до привласнення земельної ділянки ДП «Радіопередавальний центр», площею понад 115 га в м. Бровари, вартістю майже 120 млн грн. У ЗМІ з’явились публікації, в яких позивача називали лідером організованого злочинного угрупування. Зазначається, що чоловік зазнав кримінального переслідування з 29 березня 2018 року по 20 березня 2019 року, з них 4 дні перебував під вартою – з 29 березня до 2 квітня 2018 року.

Через рік після обшуків і повідомлення про підозру, Генпрокуратура закрила справу проти Гунька і ще низки осіб у зв’язку з не встановленням достатніх доказів для доведення винуватості особи у суді і вичерпання можливості їх отримати.

У червні 2020 Гунько ініціював судовий процес про стягнення моральної шкоди за незаконне кримінальне переслідування. У своєму позові він вказував, що зазнав сильних душевних страждань, негативних змін в особистому житті, втратив ділову репутацію, оскільки є публічною особою, займається громадською та політичною діяльністю. Незаконне притягнення до кримінальної відповідальності та поява низки публікацій негативного змісту суттєво вплинуло на ставлення друзів, знайомих та партнерів, підірвало його авторитет і статус добропорядної людини.

За чотири дні утримання під вартою йому присудили мінімальне відшкодування, гарантоване державою – 20 тис. грн (5 тис. х 4 дні). За майже рік у статусі підозрюваного суд, «виходячи з принципу справедливості, добросовісності та розумності, а також… з співмірності заявлених вимог тим стражданням, яких зазнав позивач у період з 29 березня 2018 року до 20 березня 2019 року», дійшов висновку про доведений розмір спричиненої моральної шкоди у сумі 1,98 тис. Грн., повідомляє «Судовий репортер».

Читайте також:

«Загинула у батька на руках»: в Броварах лікарів звинувачують у смерті дитини

В Броварах сталася аварія з постраждалими

Били на очах у дитини: на мера Броварів скоєно озброєний напад

Джерело: Новости Броварів