Начскладу прикордонників продав та здав у ломбард дронів і камер на 5,5 млн грн

Начскладу прикордонників продав та здав у ломбард дронів і камер на 5,5 млн грн
13 Березня 2026, 20:07
Поділитися:

За процесуального керівництва прокурорів Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону викрито начальника складу одного з прикордонних загонів на викраденні військового майна інженерно-авіаційної служби вартістю близько 5,5 млн гривень.

Про це КВ стало відомо з повідомлення спеціалізованої прокуратури усфері оборони Південного регіону.

За даними слідства, у період з червня 2023 року по вересень 2025 року підозрюваний, перебуваючи на території військової частини та використовуючи своє службове становище, з корисливих мотивів незаконно заволодів та привласнив військове майно.

Йдеться про безпілотні літальні апарати, фотообладнання та наземні станції управління, зокрема:

54 комплекти дронів DJI mavic 3Pro та DJI Mavic 3 Enterprise M3E,
7 комплектів БпАК DJI Mavic 3 Enterprise,
2 комплекти камер Sony RX1 Kamera,
2 комплекти камер Sony Alpha A7R FullFrame, E-mount,
ноутбук та монітор до безпілотного авіаційного комплексу ВАЛК-1,
2 комплекти ноутбуків (мобільний АПК відтворювач та реєстратор відеоінформації) від БпАК «Лелека 100».

Нестачу було виявлено під час інвентаризації складу.

“Підозрюваний розпорядився цим обладнанням на власний розсуд. Через онлайн-сервіс оголошень він збував військове майно цивільним особам, волонтерам й навіть здавав у ломбард”, – йдеться у повідомленні.

У результаті таких дій державі завдано збитків на суму близько 5,5 млн гривень.

Військовослужбовцю повідомлено про підозру за фактом викрадення військовослужбовцем іншого військового майна, шляхом зловживання службовим становищем, в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 410 КК України).

Військовослужбовця затримали правоохоронці в порядку ст. 615 КПК України. Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в сумі 5,4 млн гривень.

Санкція інкримінованої йому статті передбачає від 10 до 15 років позбавлення волі.

Читайте: У Києві судитимуть двох учасників шахрайської схеми з псевдовиробництва дронів

Фото: спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону

КиївВлада

Оксана Олійникова

Джерело: КиївВлада