На радість забудовникам: Мінреінтеграції виключило Київ з переліку територій можливих бойових дій

image
29 Січня 2023, 14:21
Поділитися:

29 січня 2023 г. 14:12

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій виключило Київ з переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії. Більш за те, наказом Міністерства визначено, що можливість ведення бойових дій на території столиці припинилась ще 30 квітня 2022 року. Тобто, за логікою Мінреінтеграції, Міноборони та Київської міської військової адміністрації (КМВА), регулярні ракетні обстріли росіянами Києва – це не бойові дії. А люди, що загинули внаслідок цих обстрілів, це, ймовірно, жертви нещасних випадків. Виключення Києва з переліку територій, де велись бойові дії, вигідне великим забудовникам.

Про виключення столиці України з переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії KВ стало відомо з наказу №14 Мінреінтеграції від 13 січня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

В наказі Мінреінтеграції сказано:

“Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06 грудня 2022 року №1364 “Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією”

НАКАЗУЮ:

1. Внести до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом [№309] Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23 грудня 2022 року за №1668/39004, такі зміни:

1) підпункт 1.11 пункту 1 розділу I виключити (Київ, як території можливих бойових дій, – КВ);

2) в підпункті 2.10 пункту 2 розділу I цифри “10.08.2022” замінити цифрами “30.04.2022” (тобто бойові дії в Києві припинились ще 30 квітня минулого року, – КВ).

2. Директорату у справах внутрішньо переміщених осіб та тимчасово окупованих територій (Анушкевич В. І.) спільно з Департаментом правового забезпечення (Золотар С. А.) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Віце-прем’єр-міністр України – Міністр Ірина ВЕРЕЩУК

ПОГОДЖЕНО: Міністр оборони України Олексій РЕЗНІКОВ”.

20 січня Мінреінтеграції також повідомило, що наказ зареєстровано Мінюстом 16 січня. “Мінреінтеграції затверджує наказ за погодженням із Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій”, – уточнили і міністерстві.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Ймовірно, цей наказ означає, що Київ, попри заяви військового керівництва про можливий напад росії з боку білорусі, перебуває в цілковитій безпеці. Але звертає особливу увагу пункт наказу: “в підпункті 2.10 пункту 2 розділу I цифри “10.08.2022” замінити цифрами “30.04.2022””. Це означає, що на думку Мінреінтеграції, Міністерства оборони та КМВА, бойові дії на території Києва припинились ще 30 квітня минулого року.

Тобто десятки обстрілів російськими ракетами та дронами, які зазнав Київ з 30 квітня минулого року, – це не бойові дії. А масований обстріл росіянами Києва в новорічну ніч – це такий фейєрверк, не кажучи вже про ракетний обстріл 31 грудня 2022 року.

Наслідки ракетного обстрілу Києва росіянами 23 листопада 2022 року, AP Photo/Andrew Kravchenko

І, виходить, за логікою Мінреінтеграції, Міноборони та КМВА, не можна назвати бойовими діями обстріли Києва, які стались вже після підписання Іриною Верещук наказу:

Крім того, можна інтерпретувати, що матеріальні втрати, які зазнала громада Києва, власники ОСББ і ЖБК, підприємці, з 30 квітня не є наслідками військових дій, тобто російської агресії.

Зауважимо, наказ Мінреінтеграції було зареєстрована в Мінюсті за два дні до листа президента Конфедерації будівельників України (КБУ) Льва Парцхаладзе з фактичним проханням вилучити Київ, Харків, Херсон, Запоріжжя та Миколаїв з переліку територій, де ведуться (велись) бойові дії.

Цей лист було відправлено на Президента Володимира Зеленського, керівника його Офісу Андрія Єрмака, віцепрем’єра-міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова, голову партії “Слуга народу” та очільницю комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олену Шуляк, а також голову правління ПрАТ “Укрфінжитло” Євгена Мецгера.

Складається враження, що Парцхаладзе та Шуляк вже знали про існування наказу Мінреінтеграції про вилучення Києва з переліку територій, де ведуться (велись) бойові дії. Тому Шуляк без відповідного рішення профільного комітету спрямувала на першу віцепрем’єрку-міністра економіки Юлію Свириденко звернення “для розгляду листа КБУ та відповідного реагування в межах повноважень, установлених законодавством”.

Виключення Києва, Харкова, Херсона, Запоріжжя та Миколаєва потрібно КБУ для того, щоб відновити на цих територіх нарахування відсотків та стягнення боргів за іпотекою. Бо, на думку Парцхаладзе та Шуляк, тільки це дозволить громадянам залучати кошти для купівлі квартир на первинному ринку.

Детальніше: Все для забудовників: Олена Шуляк лобіює відновлення стягнення процентів за іпотекою в Києві, Харкові, Херсоні, Запоріжжі та Миколаєві

KВ зазначає, що забаганки забудовників, які системно лобією Олена Шуляк, в даному випадку геть виходять за межі тверезого глузду. Хто буде зараз купувати квартири на первинному ринку в Києві, Харкові, Херсоні, Запоріжжі та Миколаєві, коли у будь-яку мить може прилетіти російська ракета чи російсько-іранський дрон – і зруйнувати будинок, внаслідок чого іпотекоотримувач залишиться з боргами та без житла.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України очолює Ірина Верещук (на колажі в центрі). Міністерство оборони України очолює Олексій Резніков (на колажі ліворуч). КМВА очолює генерал-полковник Сергій Попко (на колажі праворуч).

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона