На Лисій горі, де планують створити військове меморіальне кладовище, раніше ховали злочинців, – природоохоронці

image
3 Листопада 2022, 11:53
Поділитися:

3 листопада 2022 г. 11:42

У Києві, на Лисій горі, де збираються створити Національне військове меморіальне кладовище, на початку 20 століття було поховано біля 500 злочинців. Таку інформацію підтверджує лист від 23 грудня 1909 року, у якому тогочасний київський поліцмейстер наводить дані про поховання на Лисій горі страчених в’язнів міських буцегарень.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ).

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Директор КЕКЦ Володимир Борейко наводить секретний лист київського поліцмейстера фон Мінця Київському губернатору від 23 грудня 1909 року. Згідно інформації, наданої в листі, на Лисій горі з 1907 по 1909 роки було поховано 112 повішених злочинців.

“Можливо, з 1909 р., і до початку революції 1917 р., коли впав царський режим, їх було поховано ще близько 400. Разом приблизно пів тисячі могил страчених злочинців можуть бути розміщені на Лисій горі”, – зауважує Борейко.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Він зазначив, що рішення ховати Героїв ЗСУ на Лисій горі ухвалювалося кулуарним колом чиновників, які не знають і не люблять Київ.

“Ховати Героїв ЗСУ серед злочинців на Лисій горі – це знак кричущої неповаги до пам’яті найкращих представників України, які загинули в боях із загарбниками.Крім того Лиса гора ще і заповідний об’єкт природи та культури”, – наголосив директор КЕКЦ.

Нагадаємо, столична влада збирається передати урочище “Лиса гора” під облаштування Національного військового меморіального кладовища – об’єкта, який за кошти державного бюджету має створити Міністерство у справах ветеранів України. Проти такої ініціативи виступають громадські активісти і науковці, які вже звернулися до органів державної влади з проханням знайти для реалізації цієї ідеї інше місце.

Читайте: Військове кладовище на Лисій горі: захисники природи протестують проти ідеї Кабміну та КМДА

Як інформувала KВ, протести громадськості не зупинили міську владу, яка вже зробила перший крок до облаштування Національного військового меморіального кладовища в урочищі “Лиса гора”. Київрада доручила Департаменту містобудування та архітектури КМДА замовити розробку детального плану цієї території.

Читайте: Столична влада замовить розробку ДПТ Лисої гори для облаштування військового кладовища

Фото: КЕКЦ

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона