На Київщині тривають перевірки об’єктів відбудови. Спецкомісія перевірила процес робіт у Макарові

image
26 Жовтня 2023, 19:10
Поділитися:

На Київщині тривають перевірки об’єктів відбудови. Спецкомісія перевірила процес робіт у Макарові. Проінспектували, як відновлюють дві пʼятиповерхівки, розташовані поруч.

Про це повідомляє інформаційне агентство “MKV” з посиланням на повідомлення Київської ОВА.

Які об’єкти перевіряли?

Вулиця Садова, 1. Це п’ятиповерхівка на 65 квартир. Роботи з її капітального відновлення розпочалися у вересні 2023 року і за планом триватимуть 12,5 місяця. Один із під’їздів будинку частково зруйнували російські окупанти. Пошкоджені конструкції та елементи вже демонтовано. Частину зруйнованого під’їзду відбудують та облаштують заново. Потім зроблять капітальний ремонт фасаду всього будинку.

Вулиця Садова, 1а. Теж п’ятиповерхівка, але на 60 квартир. За термінами ситуація аналогічна: капітальний ремонт розпочато у вересні, і він триватиме понад рік. Унаслідок обстрілів у частині п’ятиповерхівки вигоріли деякі квартири, вибиті вікна, зруйновані міжповерхові перекриття, частково дах, пошкоджені інженерні мережі тощо. Усе буде відбудовано. Підрядник має зробити капітальний ремонт (із утепленням) фасаду будинку тощо.

Роботи на обох об’єктах розпочали майже одночасно. Але ситуація з процесом робіт різна – на вул. Садова, 1 підрядник випереджає графік робіт, на Садовій 1а все йде повільніше.

“На об’єкті не вистачає працівників, низка зауважень до якості робіт. Усі порушення фіксуємо. Встановили стислі терміни для виправлення ситуації. Якщо цього не буде зроблено – договір скасуємо”, – наголосив начальник Київської ОВА Руслан Кравченко.

У Макарові відбудують будинки без корупції

Руслан Кравченко нагадав, що комісія, яка перевіряє об’єкти, була створена саме для того, щоб уже на старті відбудови знімати всі проблемні питання і не було жодних претензій щодо відсутності прозорості та публічності. До складу комісії входять представники профільних департаментів КОВА, правоохоронних органів, технагляду, Держпраці, спостережної ради, ДТЕКу тощо. Відкриті для всіх, хто зацікавлений у відбудові ефективній, якісній та без корупції.

Наразі триває перевірка 56 об’єктів, які відновлюють коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії (ці роботи замовляла КОВА). Уже перевірили відбудову 7 об’єктів: садок у Бишеві, 4 багатоповерхівки в Бучі та 2 багатоквартирні будинки в Макарові.

Багатоквартирний будинок по Садовій, 1а отримав значні обсяги руйнувань внаслідок збройної агресії рф у лютому-березні 2022 року. У минулому році для збереження цього будинку було проведено ряд вкрай необхідних робіт з демонтажу зруйнованого підʼїзду та укріплення стіни, а ще раніше пошкоджені вікна замінили на нові.

У минулому році для збереження будинку по Садовій, 1 було проведено ряд вкрай необхідних робіт з демонтажу зруйнованого підʼїзду та укріплення стіни, а ще раніше пошкоджені вікна замінили на нові.

У вересні 2023 року Макарівський селищний голова Вадим Токар повідомив про повідомив про початок робіт з відновлення багатоквартирного житлового будинку у Макарові за адресою Садова, 1 та що в Макарові розпочались роботи з відновлення ще одного багатоквартирного житлового будинку по вулиці Садова, 1а.

“Робимо все, аби мешканці зруйнованих квартир повернулись у свої оселі якомога швидше”, – запевнив Вадим Токар.

Раніше ІА “MKV” повідомляло, що у Макарові на Київщині відновлюють два багатоквартирні будинки за програмою “ВідновиДІМ”.

Нагадуємо, під час недавньої зустрічі мецената Делла Лоя Хансена та Макарівського селищного голови Вадима Токаря було узгоджено подальшу співпрацю, зокрема, сторони обговорили будівництво 32 індивідуальних житлових будинків в селі Андріївка Макарівської громади на Київщині.

Підписуйтеся на Telegram-канал MKV — джерело актуальних новин Макарівської громади й Київщини!Джерело