На Київщині триває підготовка до проходження опалювального періоду в умовах воєнного стану

image
11 Серпня 2022, 17:52
Поділитися:

У Київській ОВА відбувся Штаб із питань підготовки і забезпечення сталого функціонування господарського комплексу та об’єктів соціально-культурного призначення Київської області до роботи в осінньо-зимовий період 2022/2023 року під головуванням Миколи Бойка, заступника очільника Київської обласної військової адміністрації.

Серед учасників – директори департаментів охорони здоров’я та житлово-комунального господарства й енергоефективності, очільники військових адміністрацій та територіальних громад.

Під час засідання присутні розглянули нагальні питання щодо сталого проходження опалювального сезону на Київщині. Зокрема, напрацювали першочергові кроки щодо забезпечення готовності до осінньо-зимового періоду 2022/2023 року.

Окремо поспілкувалися щодо підготовки закладів охорони здоров’я до роботи в умовах надзвичайних ситуацій, зокрема аварійного вимкнення електропостачання, водопостачання, повітряних тривог, воєнних дій тощо.

За результатами наради було доручено у розрізі кожного району розробити та затвердити Комплексні плани реагування у випадку кризових ситуацій під час проходження опалювального сезону.

Також органи місцевого самоврядування та теплопостачальні підприємства мають:

– забезпечити неухильне виконання положень Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду, затверджених спільним наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10.12.2008 № 620/378; https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1310-08#Text
– провести ревізію та ремонт перемичок між тепловими мережами сусідніх теплоджерел для забезпечення можливого перемикання споживачів;
– провести роботу із забезпечення альтернативними видами палива та енергії;
– забезпечити формування резервів необхідного обладнання та матеріалів для проведення аварійно-відновлювальних робіт й створення запасу мобільного обладнання, що дозволить оперативно реагувати на виклики для вирішення проблем тепло-, водопостачання та водовідведення.

Окрему увагу необхідно приділити проведенню робіт у сфері утеплення житлових будинків та перевірки внутрішніх електромереж для оцінки їхньої здатності роботи з додатковим навантаженням.

Джерело: Київська обласна військова адміністрація