На Княжицькому озері косять підводну рослинність

image
24 Травня 2024, 19:43
Поділитися:

Кушир занурений — так називається водяна рослинність, яка заполонила водне плесо Княжицького озера. Але очищення озера почали із ліквідації заростей очерету попід берегами, що забралися далеко у воду.

Роботи розпочалися минулого тижня, у суботу 18 травня. Спочатку екскаватор, який має неофіційну назву «довгорукий», ковшем викопував очерет із корінням. Викорчували майже увесь. Залишили під берегами кілька очеретяних острівків для рибалок з вудками. А у четвер, 23 травня, на озеро вийшла вже інша техніка, яку називають «амфібія», і почала очищати водне плесо. Агрегат спочатку зрізував водорості з коренем, підрізаючи їх під шаром ґрунту на дні озера. Тож цей процес правильніше назвати не підводним косінням, а виполювання водяної рослинності.

Для цього використовується насадка «ножиці». Скошені водорості вітром здуває під береги. Потім «ножиці» замінять на насадку «вила з кошиком» і витягнуть бур’яни на берег. Коли вони трохи підсохнуть, усе вивезуть, як вивезли викорчуваний перед цим очерет. Про все це розповів «Вістям» виконроб місцевої будівельної компанії «Онекс», яка виграла тендер на очищення озера, Борис Почернін. Він запевнив, що вони роблять усе як для себе, адже живуть і працюють у нашому місті.

Можна тільки пошкодувати, що у озері не вберегли рибу — товстолоба і білого амура, яку запустили відразу після першого благоустрою озера. Тоді рибу було закуплено за кошти депутата Ігоря Шалімова. Водолази, які пізніше обстежували озеро, виявили залишки рибальських сіток.

Борис Почернін зазначив, що для цього озера вистачило б два десятки особин білого амура, щоб він не давав розростатися водоростям. Адже ця риба харчується не лише зеленню, як товстолоб, але й вживає коріння водоростей.

На Княжицькому озері косять підводну рослинність

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Джерело: Газета «ВІСТІ» – Бориспіль. Новини. Інформація. Реклама