На ЧАЕС хімічний контроль якості води відновили у повному обсязі
12 Травня 2022, 10:34
Поділитися:

12 травня 2022 г. 10:27

Співробтники ЧАЕС відновили контроль хімічних показників води у сховищі відпрацьованого ядерного палива №1. Спеціалісти можуть визначити, чи не відбувається з паливом шкідливих процесів, контролюючи хімічні показники води, у якій перебуває паливо.

Про це KВстало відомо з повідомлення пресслужби Державного спеціалізованого підприємства “Чорнобильська АЕС”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Починаючи з 9 травня на ЧАЕС повністю відновлено контроль хімічних показників водно-хімічного режиму сховища відпрацьованого ядерного палива №1”, – йдеться у повідомленні.

Уточнюється, що причиною часткового призупинення контролю стала окупація промислового майданчика ЧАЕС військами російської федерації.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

В пресслужбі ЧАЕС розповіли, що відпрацьоване ядерне паливо, яке знаходиться у сховищі мокрого типу, зберігається повністю зануреним у воду.

Вода у цьому випадку виконує дві функції: відведення залишкового тепла та захист персоналу від опромінення.

Як раніше повідомляла KВ, на ЧАЕС, яка була окупована військами російської федерації з 24 лютого по 31 березня, повністю відновлена робота з індивідуального дозиметричного контролю персоналу. Також на електростанції були відновлені роботи з пилопригнічення та завершено перевірку території на наявність мінування. Разом з тим, персонал та адміністрація підприємства досі займаються підрахунком збитків, завданих армією окупанта.

Читайте: У будівлях та на території ЧАЕС вибухонебезпечних предметів не виявлено – ДСНС

Нагадаємо, що ЧАЕС була окупована військами російської федерації з 24 лютого по 31 березня. Персонал та адміністрація підприємства досі займаються підрахунком збитків, завданих армією окупанта.

Читайте: Рудий ліс та смертельна радіація: про ситуацію на Чорнобильській АЕС після окупації російського агресора

Фото: пресслужба ЧАЕС

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона