Мурали Ірпеня: Пачка солі на Центральій площі

Мурали Ірпеня: Пачка солі на Центральій площі
18 Жовтня 2023, 18:38
Поділитися:

Сайт Ірпеня продовжує розповідати читачам історії про мурали нашого міста.
Минулого разу ми розказували про найбільший в світі стінопис з зображенням Шевченківської “Катерини”. Сьогодні говоримо про символізм, а саме про надзвичайно важливий в розрізі нашої війни мурал, присвячений незламним Бахмутцям і Соледарцям.  “Артемсіль” на центральній площі:

Історія створення
Початок 2023-го року, Ірпінь вже 9 місяців як деокуповано, запущені програми з відбудови, населення по трохи вертається, місто знову починає відроджуватися. Тим часом за 700 кілометрів звідси відбувається найбільша битва після 1945 року на теренах Європи – “Бахмутська м’ясорубка”. 
На території Бахмута йдуть кроваві бої за контроль над містом. За довго до цього російська армія вже встигла окупувати Соледар і найбільше соледобувне підприємство країни – “Артемсіль”. Орки знищили завод, окупували місто і пішли далі, але з Бахмутом виявилось складніше.
Протягом року ми воювали з найбезжальнішими найманцями планети, але не здавалися і були сильними до кінця (запам’ятайте цю фразу). Навесні 23-го року всі у світі говорили про Фортецю Бахмут, незламність Української армії та масові смерті зеків. Словом, Бахмут став символом непохитності Українського народу. Як колись таким же символом став Ірпінь, який орки так і не змогли повністю окупувати.
Міста Бахмут, Соледар і Ірпінь на жаль стали побратимами у важкій долі.  
Тож аби підтримати людей Донеччини та нагадати про жорстокі бої в прифронтових містах в Ірпені створили мурал з легендарною пачкою солі. Мурал зобразив український художник Іван Шульгін, проспонсорували “Відважні”, а саму ініціативу створення муралу висунула відома співачка – Даша Суворова.  Цей мурал є мистецьким баченням спогадів дитинства співачки, яке пройшло у Бахмуті і асоціюється в неї з сіллю з “Артемсолі”.

“Місто Ірпінь, як і міста Бахмут та Соледар, дуже постраждало від російської навали, зазнало великої руйнації, жорстокого поводження з людьми. Від постійних обстрілів, вибухів, що принесли чисельні руйнування, наші міста стали виглядати немов ця розірвана пачка солі. Але і тут, і там є люди. Сильні, мужні. Які боронять, захищають, відбудовують, відновлюють. Тому мурал став відображенням загальної ідеї  «Ірпінь та Бахмут – міста відважних людей» – стіною сили, де кожна людина зможе прийти та поділитися своїм болем”, – розповіла Даша Суворова.

Під час презентації муралу відбувся концерт, на якому вперше пролунала пісня «Мурали» із нового альбому співачки. 

Локація
Ірпінь, вулицяШевченка, 4Г ( Біля кав’ярні Сова) 
Дата відкриття
Квітень, 2023 року
Хто малював
Харківський художник Іван Шульгін
Джерело: 04597.com.ua

Джерело: Новини Ірпеня – головні і актуальні Ірпіньські
новини сьогодні на 04597.com.ua