МОЗ: Можливість отримати психологічну допомогу у сімейного лікаря збережеться і в 2024 році
1 листопада 2022 р. НСЗУ запровадила новий пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги». Це було зумовлено тим, що все більше українців в умовах повномасштабної війни потребували психологічної допомоги.
За цим пакетом пацієнт (дорослий або дитина) може безоплатно отримати ранню діагностику та базову психологічну допомогу. Зокрема, в межах згаданого пакета сімейний лікар, педіатр чи терапевт може:
провести оцінку психічного стану пацієнта,
надати медичну та психологічну допомогу пацієнтам із розладами психіки,
здійснювати фармакологічні й психосоціальні втручання, у т. ч. надавати короткострокову психологічну допомогу тощо.
Діятиме цей пакет і в наступному році: за результатами поданих заявок 798 медзакладів вже очікують проект договору від НСЗУ на надання послуг у межах пакету в 2024 році. Найбільше – з Дніпропетровської і Харківської областей (по 77 медзакладів), з Львівської області (52 медзаклади), Одеської області (45 медзакладів) та Київської області (44 медзаклади).
Слід зазначити, що однією з умов контрактування на наступний рік за пакетом є збільшена кількість працівників медзакладу, які пройшли спеціальне навчання з ведення психічних розладів (зокрема, отримали сертифікат про проходження курсів «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги з використанням керівництва mhGAP»). Так, щонайменше 70 % лікарів та щонайменше 35 % сестер медичних (братів медичних), які працюють за основним місцем роботи в цьому медзакладі, повинні пройти навчання й мати відповідний сертифікат.
Перевірити, чи є ваш медзаклад серед тих, що надають першу психологічну допомогу, можна на інтерактивній мапі або запитавши про це в операторів гарячої лінії НСЗУ за номером 16-77.
За інформацією “Урядового порталу”
Джерело: Київська обласна військова адміністрація