“Московським попам” не вдалося привласнити найвідоміший храм Вишгороду

image
16 Листопада 2023, 09:28
Поділитися:

16 листопада 2023 г. 09:10

Міністерство юстиції України скасувало реєстрацію права власності на приміщення і споруди храму святих страстотерпців Бориса і Гліба у місті Вишгород (на фото, є пам’яткою архітектури) за благодійною організацією, пов’язаною з попереднім настоятелем від УПЦ (МП). Як з’ясувалося, дана реєстрація відбулася 30.06.2023 року з порушенням законодавства і всупереч волі релігійної громади, яка 17.06.2023 року вирішила перейти до ПЦУ.

Про це KВ стало відомо з допису адвоката Романа Титикала на його сторінці в Facebook та опублікованих ним документів (під текстом).

Підписуйтесь на “КиївВладу”

За словами адвоката, московські попи (маються на увазі священики Української православної церкви (УПЦ), яка перебуває у сфері впливу московського патріархату (МП).- KВ) вже зрозуміли, що процес переходу релігійних громад до Православної церкви України (ПЦУ, предстоятелем якої є митрополит Київський та всієї України Епіфаній.- KВ) невідворотний, і вирішили просто переоформити приміщення храму на свої приватні структури.

Титикало зазначив, що 17 червня 2023 року відбулися Загальні збори релігійної громади вказаного храму, де було вирішено змінити підлеглість Релігійної громади у канонічних та організаційних питаннях шляхом входу до складу релігійного об’єднання – Православної Церкви України.

“Вже після цих зборів та затвердження нової редакції статуту релігійної громади, 30 червня 2023 року, попередній настоятель Релігійної громади Денисенко Дмитро Андрійович (настоятель московського патріархату) у змові з БО “ФОНД ДУХОВНОГО ВІДРОДЖЕННЯ ГРОМАДЯН “ВИХОВАННЯ”, без відповідних на те повноважень, відчужив та зареєстрував приміщення Церкви святих страстотерпців Бориса і Гліба за вказаним Благодійним фондом. Наша юридична робота та супровід сприяли скасуванню реєстрації та поверненню церкви Бориса і Гліба у м. Вишгород через задоволення скарги антирейдерською комісією Міністерства юстиції України”, – поінформував Роман Титикало.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Адвокат подякував Колегії з розгляду скарг у сфері державної реєстрації за обʼєктивність, неупередженість та оперативність. І нагадав, що храм святих страстотерпців Бориса і Гліба є окрасою міста Вишгород. Він був побудований у 1861 – 1863 роках і є пам’яткою архітектури України місцевого значення (наказ Мінкульту від 14.08.2013 № 757 охоронний номер № 55-Ко).

фото: kyivregiontours.gov.ua, Роман Титикало

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона