Могилянку знову оштрафували: на територію не були допущені інспектори ДІАМ

image
4 Травня 2024, 18:47
Поділитися:

Інспектори Державної інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ) повторно не були допущені для проведення перевірки на об’єкті будівництва на території Києво-Могилянської академії.

Мінінфраструктури повідомило, що на виш через це наклали штраф у розмірі 181,68 тис. грн.

За інформацією міністерства, інспектори ДІАМ мали провести позапланову перевірку 200-річних братських келій Братського монастиря. На обʼєкті триває реставрація з пристосуванням під навчальні та службові приміщення.

“Водночас перевірити це неможливо через повторний недопуск інспекторів, які діють на підставі припису про усунення порушення законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм і правил”, – наголосили у міністерстві.

Київський братський Богояавленський монастир – чоловічий православний монастир, заснований 1615 р. Київським братством. Ігумен монастиря був одночасно ректором школи (згодом колегіуму, а потім академії). У 1620 р. Єрусалимський патріарх Теофан III благословив Братство і надав монастиреві статус ставропігії.

В академії вищі адміністративіні посади обіймали лише ченці монастиря, тоді як викладачами могли бути й світські особи.

Духовна академія остаточно припинила свою діяльність на початку 1920 року. Монастирську громаду ліквідували на початку 1930-х років.

Нагадаємо, у березні ДІАМ оштрафувала Могилянку на 91 тисячу гривень за таке ж порушення.

Ми маємо Telegram-канал “Головні новини Києва – 44.ua” – джерело важливих, актуальних та перевірених новин Києва, столичного регіону та України. Долучайтесь.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Джерело: Новини Києва – головні і актуальні Київські
новини сьогодні на 44.ua