Мінкульт рекомендував КМДА демонтувати пам’ятник Ватутіну

image
30 Січня 2023, 10:53
Поділитися:

30 січня 2023 г. 10:48

Експертна комісія Міністерства культури та інформаційної політики рекомендувала Київській міській державній адміністрації демонтувати пам’ятник радянському генералу Миколі Ватутіну.

Про це, як передає KВ, повідомили у пресслужбі Міністерства культури та інформаційної політики України.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“25 січня у Міністерстві культури та інформаційної політики відбулося засідання Експертної комісії МКІП щодо подальшої долі пам’ятників радянських і російських діячів у Києві”, – йдеться в повідомленні пресслужби Міністерства культури та інформаційної політики України.

Як зазначається, експертна комісія МКІП розглянула подання та рекомендувала КМДА демонтувати та перенести об’єкт, а також визнати об’єкт як таким, що відповідає критеріям та ознакам пам’ятки монументального мистецтва.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Демонтаж монументу може бути здійснений й до прийняття рішення МКІП з урахуванням його чинного статусу щойно виявленого обʼєкта культурної спадщини”, — зазначили у відомстві.

Проте уточнили, що в такому випадку демонтаж і перенесення потребують виготовлення проєктної документації.

“Однак чинним законодавством погодження такої документації МКІП не передбачено. Тому справа повністю в руках КМДА”, – додали у Міністерстві культури та інформаційної політики.

Крім того, у пресслужбі розповіли, що демонтувати монумент можна після його вилучення з Переліку щойно виявлених обʼєктів. Для цього потрібен розпорядчий акт місцевого органу охорони культурної спадщини.

Зауважується, що у такому разі він може бути демонтований без проєктної документації, на підставі рішення КМДА про його переміщення.

Нагадаємо, у Києві демонтують пам’ятники радянським воєначальникам Миколі Щорсу та Миколі Ватутіну. Відповідне рішення прийняла Експертна рада Мінкульту.

Читайте: Експертна рада Мінкульту підтримала пропозицію про демонтаж пам’ятників Щорсу та Ватутіну

Фото: istpravda.com.ua

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона