Мінкульт неефективно використав 4,2 млрд гривень виділених на музеї, – Рахункова палата

image
15 Листопада 2023, 10:30
Поділитися:

15 листопада 2023 г. 10:24

Рахункова палата України опублікувала звіт, згідно з якимМіністерство культуриу період з 2018 по 2022 рік неефективно використало 4,2 мільярда гривень, виділених держбюджетом на діяльність музеїв “Революції Гідності”, “Голодомору-геноциду” та інших. Нагадаємо, що з 4 червня 2020 року по 27 липня 2023 року Мінкульт очолював Олександр Ткаченко (на фото), який неодноразово піддавався критиці за використання бюджетних коштів у міністерстві під час війни.

Про це KВ стало відомо зі звіту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених на заходи з реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам’яті.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Згідно з документом, Мінкульт порушив бюджетне законодавство на загальну суму 3,08 мільярда гривень. Крім того, майже 209 млн грн, виділених із держбюджету, було використано непродуктивно та неекономно.

За результатами аудиту в Рахунковій палаті заявили, що через неефективне використання коштів будівлі музеїв перебувають у стані невизначеності щодо можливого завершення робіт.

“Як наслідок, такі об’єкти, як будівництво Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності, реконструкція будівлі Галузевого державного архіву Інституту національної пам’яті України, а також реконструкція I черги Меморіального комплексу пам’яті жертв Голодоморів в Україні з будівництвом II черги Національного музею “Меморіал жертв Голодомору” Меморіального комплексу пам’яті жертв Голодомору в Україні, не зважаючи на значні витрати бюджетних коштів, перебувають в стані невизначеності щодо можливого завершення робіт”, – йдеться у повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

У звіті також йдеться, що через несвоєчасне ухвалення управлінських рішень Мінкультом було неефективно використано 91 млн гривень, з яких 79,5 млн було витрачено через збільшення вартості будівництва комплексу пам’яті жертв Голодомору.

У Рахунковій палаті зазначили, що ще близько 320 млн гривень залишилися невикористаними через відсутність у Мінкульті контролю за дотриманням законодавства у бюджетному процесі.

Читайте: Мінкультзбирається перевірить мощі преподобних у Києво-Печерській Лаврі на достовірність

Як писала KВ, 20 липня 2023 року міністр культури України Олександр Ткаченко подавзаяву про відставку прем’єр-міністру Денису Шмигалю. Олександр Ткаченко останнім часом піддавався критиці за використання бюджетних коштів у міністерстві під час війни. 27 липня Верховна Рада підтримала відставку міністра. “За” проголосував 321 нардеп.

Читайте:Рада підтримала відставку міністра культури Ткаченка

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона