Міністерка оборони Латвії Інара Мурнієце відвідала місто-герой Ірпінь

image
19 Січня 2023, 13:12
Поділитися:

Дивитись відео на сайті

Це не перший візит Інари Мурнієце до України, але перший на посаді глави Міноборони Латвії і перший до Ірпеня. Мурнієце – політик із великим досвідом. Була спікеркою латвійського парламенту двох скликань. Понад 10 років працювала журналісткою.  На посаді міністерки оборони від 14 грудня 2022 року. І одразу зайняла таку ж чітку позицію підтримки України як і її попередник Артіс Пабрікс.

Інара Мурнієце, міністерка оборони Латвії:

 «Політична, військова, гуманітарна, економічна підтримка – для українців будь що! Тому що ви рятуєте ситуацію, ви щит для світу!».

Дуже вразило гостю яскраве кольорове графіті на зруйнованій будівлі будинку культури.

Інара Мурнієце, міністерка оборони Латвії:

 «Чудові малюнки! Квіти, що символізують Україну та її свободу».

Латвія, яка має менше 2-х млн населення, вже надала Україні військової допомоги на понад 300 млн євро. І мета цього візиту, за словами Мурнієце, дуже практична – координувати військову допомогу західних партнерів Україні.

Інара Мурнієце, міністерка оборони Латвії:

 «Тільки тоді коли росія програє війну, а Україна її виграє – тільки тоді буде мир в Європі. Це добре розуміють українці і це добре усвідомлюємо ми в Латвії. Зеленський попросив знову надіслати військову допомогу, ми прийняли позитивне рішення та допоможемо в цьому».

Керуючий справами виконавчого комітету Ірпінської міської ради Дмитро Негреша подякував Інарі Мурнієце за потужну підтримку України.

Дмитро Негреша, керуючий справами виконавчого комітету Ірпінської міської ради:

 «Це дуже важливий візит для України. Чому? Тому що ми отримуємо важливу допомогу для наших Збройних Сил. І пані Мурінєце пообіцяла підтримувати Україну до моменту перемоги будь-якими справами – починаючи від гуманітарної допомоги і закінчуючи, звичайно, відбудовою нашої держави і наданням озброєння – те, що нам дуже важливо на сьогодні для того, щоб максимально швидко досягти перемоги».

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!Джерело: ITV