Мешканцям Київщини нагадали, до яких лікарів можна звертатись без е-направлення

image
7 Серпня 2022, 16:47
Поділитися:

7 серпня 2022 г. 16:34

Звичайно, електронне направлення непотрібне, коли людині необхідна екстрена медична допомога. Але, за правилами, коли виникають проблеми зі здоров’ям, треба спочатку звертатися до педіатра, терапевта чи сімейного лікаря, який зможе направити на консультацію до вузькопрофільного фахівця. Проте до стоматолога, гінеколога, психіатра та нарколога можна звернутися напряму.

Про це KВ стало відомо з повідомлення Київської облдержадміністрації (КОДА), в якому посилаються на інформацію Мінздрава.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Без направлення українці можуть звертатися, в першу чергу, до лікарів первинної медичної допомоги – педіатрів, терапевтів та сімейних лікарів. В умовах війни наявність декларації для внутрішньо переміщених осіб також не є обов’язковою. Саме лікарі первинної ланки приймають рішення про залучення до лікування фахівця іншої спеціалізації, додаткові обстеження, процедури, госпіталізацію тощо, якщо стан пацієнта цього вимагає”, – розповіли в КОДА.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

На прийом до вузькоспеціалізованого фахівця лікар ПМД має сформувати електронне направлення. Проте, як повідомляють у КОДА, є випадки, коли до вузьких фахівців можна звернутися напряму. Так, направлення не потрібне у разі звернення до таких фахівців:

гінеколога, у тому числі дитячого,
психіатра,
нарколога,
стоматолога (планова допомога для дітей та ургентна для дітей і дорослих),
фтизіатра,
лікаря, у якого під наглядом перебуває пацієнт із хронічними захворюваннями.

“Звичайно, електронне направлення не потрібне у випадках, коли пацієнтові необхідна екстрена медична допомога”, – зазначили у КОДА та нагадали, що ця допомога надається безоплатно усім пацієнтам без винятку, без направлення і декларації.

Нагадаємо, МОЗ запровадив нові правила продажу антибіотиків. Починаючи з поточного місяця купити їх можна буде лише за електронним рецептом. Втім, українці відреагували на нововведення з критикою. Зокрема, їх цікавить, як будуть отримувати ліки хворі на тимчасово окупованих територіях.

Читайте: МОЗ запроваджує нові правила продажу антибіотиків з серпня

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона