«Мене виселяють із гуртожитку для медиків, а я в Броварській лікарні пропрацювала 45 років» VS «Нам потрібно поселити молодих медиків» | Трибуна

Квартирне питання було і залишається найболючішим не лише в нашій громаді – квартири тим, хто перебуває на квартобліку, дають дуже рідко, сам розподіл відбувається складно і часом навіть зі скандалами. Із великою війною питання житла постало ще гостріше. Тож намагаються його вирішити за рахунок гуртожитків. Один із таких – гуртожиток для медиків. Позаяк медиків там залишилось не так і багато, а молоді спеціалісти потребують житла, керівництво Броварської лікарні вирішило гуртожиток «почистити». Однак куди діватися тим, хто пропрацював у медицині десятки років, вийшов на пенсію, а квартири так і не отримав, хоч і стояв на черзі понад 40 років? Через такі конфлікти виникають судові позови.
Історія колишньої медсестри
Пані Марія – мешканка Броварів. Операційною медсестрою в ЛОР- відділенні дитячої лікарні пропрацювала 45 років. На початку медичної кар’єри зі своєї маленької зарплати жінка вносила відсотки в будівництво гуртожитка для медиків, що на вул. Шевченка, 12- А, а коли побудували – отримала з маленьким сином кімнату близько 12 кв м. Пані Марія прописана в гуртожитку та має ордер на житло з 1983 року. Стільки ж – 42 роки, перебуває і на квартобліку. За цей час виріс і одружився син, жінка пішла на пенсію, але очікуваної квартири так і не отримала. Нині син із сім’єю проживає окремо, а жінка живе сама. За кімнату в місяць сплачує понад тисячу гривень, а пенсія – немає і 4 тис.грн, тож влаштувалася працювати в столиці – доглядає за хворою жінкою. За словами пенсіонерки, влаштуватися в лікарні санітарко не змогла і через низьку зарплату, і стан здоров’я.
За словами пані Марії, з листопада минулого року її почали виживати з кімнати. Причиною цьому вона називає смерть перед великою війною своєї матері, від якої залишилася 1/3 старенької хати. Проте, як стверджує пенсіонерка, житло для проживання не придатне. Ба більше, на ці квадратні метри претендують три спадкоємці.
За словами пані Марії, в.о.коменданта гуртожитку постійно на неї тисла, погрожувала та вимагала звільнити кімнату, тож жінка вимушено підписала згоду на проживання в меншій кімнаті на 1-му поверсі. Проте, як з’ясувалося, ця кімната нежитлова – підсобне приміщення, а на 1- му поверсі немає ні кухні, ні санвузла, тож жінка залишилася проживати в своїй кімнаті. Однак за неї вже сплачувати не може, позаяк надходять платіжки за кімнату на 1- му поверсі. На думку пані Марії, відтак свідомо створюють ситуацію про несплату, за якою зможуть примусово її виселити.
Пенсіонерка зверталася в управління комунальної власності Броварської міськради, щоб розглянули її житлове питання на «комунальній» комісії та, згідно закону, дозволили кімнату приватизувати. Та позаяк гуртожиток ( як і корпус лікарні) перебуває у спільно- сумісній власності 5 громад – Броварської, Великодимерської, Калитянської, Калинівської та Зазимської, то приватизація неможлива. Розглядати питання на комісії чиновники також відмовилися, посилаючись, що ці питання вирішує директор лікарні Валентин Багнюк.
У грудні минулого року за заявою жінки про незаконне виселення з гуртожитка і позбавлення права на житло, відкрито кримінальне провадження. Проте, як з’ясувалось, таких проваджень по цьому ж гуртожитку було/є не одне.
Інформація про ситуацію від директора Броварської лікарні Валентина Багнюка
Зараз у Броварській лікарні потрібні щонайменше 10 медсестер і 5 лікарів. Щоб закрити вакансії, молодим спеціалістам мають запропонувати гідну зарплату та житло. На жаль, зарплати молодого лікаря в 13 тис.500 грн вистачить лише на оренду квартири, тож можуть утримати працівників тільки пропозицією житла. Раніше в гуртожитку жили лише медики, з часом – одні померли і залишили кімнати дітям, інші – під час війни виїхали за кордон і вже три роки не сплачують за житло, треті – придбали будинки, а діти продовжують жити в гуртожитку, тож реально медиків у гуртожитку не більше 25-30%.
Пані Марія не працює в лікарні і на запропоновані вакансії не пристала ( є місце санітарок у хірургії, приймальному відділенні, поліклініці, реанімаціях №№1 і 2). При цьому, за словами Багнюка, у пані Марії було пів будинку в Чернігівській області, який вона переписала на сестру. Сама ж жінка у кімнаті гуртожитку не проживала 5 років, про що є підтвердження – несплачені платіжки, і перетворила її на склад майна. Відтак жінці запропонували перейти в меншу кімнату на 1- му поверсі, а в її квадратні метри планують поселити лікаря- анестезіолога. Пані Марія свідомо і добровільно підписала заяву та договір на проживання в меншій кімнаті, а тоді передумала і подала в суд, каже Багнюк.
«Я офіційно взяв у штат адвоката і ми готуємося до судів, а після завершення опалювального сезону виселятимемо тих, хто не має відношення долікарні», – каже директор ББКЛ.
Минулого року два медики, які перебували на квартобліку понад 40 років, отримали квартири на вторинному ринку, проте черги як медиків, так і вчителів та інших спеціалістів, це не зменшило.
Загалом у Броварах одна квартирна черга, яка ділиться ще на три напрямки: загальна черга, першочергове отримання житла та позачергове.
Два роки тому на квартирному обліку при виконкомі Броварської міськради перебувало 3858 сімей та одиноких громадян, 1426 осіб стояли для отримання житла в першу чергу та 705 – позачергово. На позачергове отримання житла найперше претендують молоді спеціалісти. Однак по трьох чергах за останні 10 років місто змогло надати лише 50 квартир. Та чи всі вони пішли для тих, хто стояв на квартирній черзі десятки років – питання риторичне.
Головне фото – авторки
Читайте також
Житло для ВПО: нові механізми компенсацій і субсидій у 2025 році
Доступне житло для молоді: програма «єОселя» зменшує перший внесок удвічі
Безкоштовне житло на Київщині: хто має право та як подати заявку
Житлові програми для військових у Броварах: як скористатися
Покращення для ветеранів: в Україні полегшили доступ до житлових пільг
Джерело: Трибуна – Бровари