Механізм чернечого життя в Лаврі має визначити держава, – керівник Заповідника

image
17 Серпня 2023, 20:14
Поділитися:

17 серпня 2023 г. 19:23

Керівник Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” Максим Остапенко (на фото) вважає, що подальший порядок чернечого життя мають встановити державні органи, зокремаДержавна служба України з питань етнополітики та свободи совісті (ДЕСС).

Про це, як стало відомо KВ, заявив Максим Остапенко у коментаріtsn.ua.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Далі, я думаю,держава має визначитисяз механізмом, яким чиномпродовжити чернече життя вКиєво-Печерській Лаврі. Це буде новий формат угоди з громадою монахів. Порядок використання державних об’єктів визначає Фонд державного майна. Формат взаємодії з цією церковною громадою, зокрема,має визначити Державна служба України з питань етнополітики та свободи совісті”, – зазначив Максим Остапенко.

За інформацією керівника Заповідника зараз на території Лаври перебувають близько 170 ченців та послушників.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Звісно,до остаточного рішення суду, яке набере чинності, ченців ніхто не чіпатиме, вони мають повний доступ і до келій, і до церков, до печер. Вони продовжують свою службу в нижній Лаврі. Питання зараз утих об’єктах, де перебувають особи, які не були передбачені жодним договором. Перебування монахів було передбачено договором. Відповідно, до завершення цієї судової історії ченці перебуватимуть там 100%”, – повідомив Остапенко.

Своєю чергою, у питанні щодо виселення ченців,голова Інформаційно-просвітницького відділу митрополит Климент повідомив, щоостанні події в Києво-Печерській Лаврі розцінює, як протизаконні.

“А що буде з тими монахами, які понад 30 років прожили в Києво-Печерській Лаврі на абсолютно законних підставах?Це буде на совісті тих людей, які вчиняють протизаконне відселення ченців. Я б звернув увагу на те, що це відбувається без жодних юридичних підстав. Нам говорять про те, що суд задовольнив позов Міністерства культури, але водночас суспільству не повідомляється, що адвокатам не було вручено остаточного тексту постанови суду, тому його рішення ще не набуло чинності. По-друге, наша Лавра подає апеляцію на це рішення”, – зазначив митрополит.

Також він повідомив, що на території Лаври крім ченців зараз перебувають і переселенці.

Як повідомляли ЗМІ, 15 серпня, втелеграм-каналіУкраїнської православної церквиз’явилася інформація, що поліція штурмує 54-й, 57-й і 58 корпуси Києво-Печерської лаври.

У повідомленні йшлося, що поліція нібито оточила ці корпуси і правоохоронці начебто вже зрізали замки та увірвалися до 57 корпусу. Укоментарі “Укрінформу”пресофіцерка Печерського управління поліції Оксана Тищенко повідомила, що працівники поліції забезпечують правопорядок на території Лаври.

Як повідомляла KВ,11 серпня адміністрація Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” прийняла рішення тимчасово припинити доступ на територію Нижньої лаври усіх відвідувачів. Таке рішення прийнято у зв’язку з перешкоджанням роботі заповідника щодо доступу до приміщень Нижньої лаври.

Читайте:Сутички навколо Лаври: Монастир подав заяву до ДБР на дії правоохоронців та Заповідника, у поліції порушили справу через пошкодження опечатаного корпусу

Як інформувалаKВ, чоловічий монастир УПЦ попросилидо 29 березня звільнитибудівлі Києво-Печерської Лаври.30 березня, комісіяМіністерства культури та інформаційної політики прибула для перевіркидвох будівель Києво-Печерської лаври. На територію Лаври її не пустили.31 березнякомісія з приймання-передачі державного майна Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” знову не змогла розпочати роботу в Лаврі. Після початку роботи комісія МКІП 12 квітня зафіксувала аварійний стан одного з приміщень на території Лаври.

Читайте:Правоохоронці розпочали кримінальне провадження щодо руйнування споруди на території Києво-Печерської лаври

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона