Майстер-клас і виставка: на Київщині популяризують українське писанкарство

Майстер-клас і виставка: на Київщині популяризують українське писанкарство
2 Квітня 2026, 17:42
Поділитися:

Майстер-клас із писанкарства відбувся у межах співпраці Вишгородського історико-культурного заповідника та Київської православної богословської академії.

Майстер-клас із писанкарства відбувся в межах співпраці Київської православної богословської академії та Вишгородського історико-культурного заповідника, об’єднавши студентів навколо українських традицій і культурної спадщини.

Учасники заходу поринули в атмосферу творчості, відкриваючи для себе не лише техніку розпису писанок, а й глибокі символічні сенси цього давнього мистецтва.

Особливою частиною події стала зустріч із заслуженою майстринею народної творчості України Зоєю Сташук. Вона розповіла про реконструкцію традиційних орнаментів, поділилася унікальними знахідками у сфері писанкарства та згадала натхненні історії створення писанок.

Водночас інтерес до писанкарства підтримують і музейні проєкти. Так, із 27 березня до 17 квітня у Національному музеї історії України триває міжмузейний виставковий проєкт «Українська писанка: витоки і сучасність». Його створено спільними зусиллями Національного музею історії України, Вишгородського історико-культурного заповідника та Музею історії міста Києва.

В експозиції представлено близько 200 оригінальних предметів, що ілюструють розвиток писанкарства від давнини до сьогодення.

The post Майстер-клас і виставка: на Київщині популяризують українське писанкарство appeared first on Київська обласна військова адміністрація.

Джерело: Київська обласна військова адміністрація