Майбутнє броварського ліцею №7: підсумки зустрічі керівництва управління освіти та вчителів початкової ланки | Трибуна

image
20 Листопада 2023, 20:58
Поділитися:

Сьогодні відбулась зустріч представників броварського управління освіти та науки з вчителями початкової ланки ліцею №7. Освітяни намагались знайти порозуміння в питанні, чому саме цей ліцей обрали як навчальний заклад для учнів 10-12 класів і яка подальша доля як ліцею, так і вчителів початкової школи.

Дискусія розпочалась після оприлюднення в ЗМІ інформації, що наразі триває обговорення варіанту переведення ліцею №7 у статус академічного ліцею. Відтак планується єдиний навчальний заклад у громаді для старшої школи. Водночас усі інші середні навчальні заклади заплановано перевести у статус гімназій, де навчатимуться учні із 1-го по 9-ий класи.

То чому саме ліцей №7 обрали для навчання старшої школи?

Як повідомила консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Броварської міської ради Любов Ярмоленко, такому рішенню передувало кількарічне дослідження можливостей усіх навчальних закладів Броварської громади. Також вона нагадала, що реформа «Нова українська школа» триває з 2017 року і її послідовно реалізовують. Тобто питання реформування закладів середньої освіти (ЗСО) не виникло тільки зараз – у багатьох громадах України поділ уже реалізовано.

На відео –  Любов Ярмоленко

Любов Ярмоленко зазначила, що в ліцеї №7 працюють досвідчені педагоги старших класів, які можуть якнайкраще підготувати дітей до вступу у вищі навчальні заклади. Також матеріально-технічна база готова забезпечити потреби учнів у профільному навчанні. І, найголовніше, будівля ліцею зможе вмістити необхідну кількість учнів.

Як пояснила начальниця управління освіти і науки Оксана Мельник, минулоріч у громаді було 30-ть 10-их класів і 30-ть – 11-их. До 2027 року ( запланованого часу завершення реформи – авт.)  додасться ще й 12-ий клас. Розрахунково – 90 класів вищої школи. Наразі розрахунки орієнтовні і дітей навчатиметься, ймовірно, менше.

Будівля ліцею дозволяє комфортно розмістити 68 класів учнів, тож фахівці сподіваються, що цього буде достатньо, аби забезпечити потребу підлітків Броварської громади в підготовці до вступу у ВНЗ на різні профілі.

На відео Оксана Мельник
Чому не можуть залишити в ліцеї початкову школу?

Відповідно Закону України «Про освіту» та «Положення про ліцеї», ліцей є закладом загальної середньої освіти, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти.

Задля комфорту старших дітей у профільній підготовці, і реформують систему освіти, відтак «розводять» учнів різних вікових категорій по різних навчальних закладах.

А, отже, після профілювання ліцею №7 в академічний ліцей, підстав для видачі документів про здобуття початкової освіти у навчального закладу не буде, зазначила Любов Ярмоленко.

Працевлаштування вчителів початкової ланки

Оксана Мельник запевнила, що всіх вчителів початкової ланки ліцею №7 працевлаштують в інші гімназії громади. Проте колектив початкової ланки ліцею №7 зауважив, що бажають залишитись у стінах рідного навчального закладу і попросили не розбивати сформований роками колектив, позяак деякі вчителі працюють у стінах школи десятки років і не готові змінювати місце роботи.

Своєю чергою очільниця управління освіти і науки пообіцяла розглянути можливість працевлаштування усього колективу в одному з навчальних закладів, хоча втілити це в життя буде складно. Тож  запропонувала вносити свої пропозиції щодо бажаного майбутнього місця роботи.

Педагоги початкової ланки не згодні жертвувати своїм колективом заради академічного ліцею

Деякі з присутніх вчителів зазначили, що їм простіше піти з професії і змінити спеціалізацію, ніж змінити місце роботи і звикати до нових умов праці.

Доля учнів ліцею №7 у найближчі роки

Як повідомили представники управління освіти, якщо ліцей №7 таки переформатують в академічний, набору в перші класи на наступний 2024/25 навчальний рік не буде. Першокласників, які проживають за адресами, що були закріплені за ліцеєм, перенаправлять у гімназії №№ 8, 9 та 10.

Усі учні, які на сьогодні навчаються в ліцеї, закінчать навчання в цьому навчальному закладі.

Оксана Мельник запевнила: якщо батьки мають дітей різного віку, їм допоможуть оформити їх в один навчальний заклад. До прикладу, якщо в перший клас дитина піде до 8-ї гімназії, то і старшого брата/сестру за бажанням батьків допоможуть перевести до того ж навчального закладу.

Водночас, коли академічний ліцей прийматиме на навчання лише учнів 10-12 класів, ліцеїстів із Требухова і Княжичів підвозитимуть шкільним автобусом. Проте логістичні маршрути для учнів громади перебувають у розробці.

Чому на зустрічі були присутні вчителі лише початкової ланки?

За словами представників управління освіти та науки, зустріч ініціювали саме педагоги молодших класів, і саме у них наразі найбільше запитань до посадовців. Проте, якщо таку зустріч ініціюватимуть вчителі середньої школи, управлінці охоче нададуть відповіді на всі питання в погоджений час.

Оксана МельникНачальниця управління освіти та науки Оксана Мельник запевнила, що обговорення ще тривають

На даний час усіх вчителів  5-11 класів ліцею №7 планують залишити працювати в навчальному закладі. Якщо до колективу побажають долучитись освітяни з інших ліцеїв – це питання розглядатимуть в кожному випадку окремо.

Загалом обговорення реформи освіти відбувалося в ліцеї бурхливо. Колектив початкової ланки категорично не готовий до впровадження новацій і просить залишити заклад у статусі гімназії (тобто, навчання для 1-9 класів), а для академічного ліцею підшукати інші варіанти. Серед запропонованих – закинуті садочки чи будь-які інші будівлі. Також пропонували варіант побудови нового навчального закладу, у якому і буде ліцей для 10-12 класів. Підсумовуючи зустріч, вчителі передали письмову заяву, в якій просили управління освіти  залишити початкову ланку в ліцеї №7.

Оксана Мельник запевнила, що обговорення тривають і остаточне рішення ще не ухвалене, тож розглянуть усі можливі варіанти.

Проте уже зараз очевидно, що перехід до нового формату освіти в Броварах не безболісний. Наразі і вчителі, і батьки до кінця не розуміють сенсу реформи освіти і бажають залишити звичний формат навчання в рідних навчальних закладах.

Та на виконання Закону України миритись зі змінами все ж доведеться, а ось де базуватиметься академічний багатопрофільний ліцей у Броварах – стане відомо вже згодом.

Читайте також:

У Броварах 7-ий ліцей заплановано зробити освітнім закладом, де навчатимуться лише 10-12 класи. Батьки проти

Обговорення: школи, гімназії і ліцеї – чого і скільки пропонується в Броварській громаді

Ремонт укриттів у ліцеях №9 і 11, підвезення дітей із особливими потребами: на що ще виділять кошти в жовтні?

Броварські ліцеї №1 та №4 очікують на укриття. На якому етапі будівництво?

Дабл-меню: як його формують у ліцеях Броварів та скільки коштує обід

Джерело: Трибуна – Бровари