Манікюр шкодить ДНК. Дослідники вивчили ризики, пов’язані з ультрафіолетовими лампами

image
21 Січня 2023, 13:30
Поділитися:

Дослідники виявили, що регулярне використання обладнання для сушіння манікюру шкодить клітинам людини. Ультрафіолетове випромінювання таких приладів пошкоджує ДНК, спричиняючи загибель клітин та онкогенні мутації. свіже дослідження ультрафіолетового випромінювання.

До такого висновку прийшли вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго. Дослідники вивчали, як різні типи клітин, включаючи кератиноцити шкіри дорослої людини, фібробласти крайньої плоті людини та ембріональні фібробласти миші, реагують на ультрафіолетове випромінювання з довжиною хвилі від 340 до 395 нм. В манікюрному обладнанні ця довжина хвилі світла використовується для затвердіння матеріалів для покриття. Дослідження показало, що навіть один 20-хвилинний сеанс призводить до загибелі 20-30% клітин in vitro (у чашці Петрі). Негативний вплив манікюрних ламп Для всіх типів досліджуваних тканин три процедури, розподілені на три дні, призвели до загибелі від 65 до 70% клітин. У решти клітин ультрафіолетове випромінювання також пошкодило ДНК і мітохондрії, що призвело до мутацій, які пов’язані з раком шкіри.

Хоча УФ-випромінювання від соляріїв було пов’язане з раком у попередніх дослідженнях, ніхто ще не вивчав наслідки використання сушарок для гель-лаку, кажуть вчені. Вплив цих пристроїв, які використовують випромінювання з різною довжиною хвиль (солярій використовує випромінювання 280-400 нм), як правило, однаковий. Автори статті зазначають, що потрібні додаткові дослідження, щоб зрозуміти, як ці ефекти проявляються в організмі, незважаючи на експерименти in vitro, які показують шкідливий вплив на клітини від рутинного використання сушарок для лаку для нігтів.

———

Слідкуйте за нами у соцмережах:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Джерело: Новини Білої Церкви – головні та останні новини БЦ сьогодні, події в Білій Церкві