Макарівська громада першою в Україні отримала сертифікати передачі відповідальності щодо очищення (розмінування) територій

Макарівська громада першою в Україні отримала сертифікати передачі відповідальності щодо очищення (розмінування) територій
14 Червня 2024, 19:07
Поділитися:

Перші сертифікати в Україні, видані HALO Trust Ukraine спільно з Центром протимінної діяльності Державної спеціальної служби транспорту, офіційно підтверджують, що раніше заміновані ділянки поблизу населених пунктів Наливайківка та Макарів ретельно обстежені та знешкоджені, а отже, більше не становлять загрози для життя та здоров’я людей.

Про це повідомляє  інформаційне агентство “MKV” з посиланням на повідомлення Головне управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки.

Завдяки проведеній Секретаріатом Національного органу з питань протимінної діяльності роботі щодо формування та впровадження нормативних документів у сфері протимінної діяльності розпочато видачу сертифікатів про передачу відповідальності щодо очищення (розмінування) територій.

Центр протимінної діяльності Міністерства оборони України (ЦПМД) видав сім сертифікатів передачі відповідальності щодо очищення (розмінування) територій у межах Макарівської, Баришівської, Калинівської та Великодимерської територіальних громад, що на Київщині. Цей документ підтверджує безпечність земельних ділянок та можливість їх повернення в сільськогосподарський обіг.

Якість очищення, здійсненого оператором протимінної діяльності The HALO Trust Ukraine підтверджена групами інспектування ЦПМД.

Довідка ІА “MKV”

Організація життєзабезпечення небезпечних територій або HALO Trust (англ. Hazardous Area Life-support Organization — HALO ) — неполітична, нерелігійна, неурядова британська благодійна та американська некомерційна організація, яка проводить гуманітарне розмінування — усуває загрози вибухонебезпечних залишків війни: знаходить вибухонебезпечні предмети, позначає території, складає мапи, очищає від вибухонебезпечних предметів, що не вибухнули (ВНВ). В Україні HALO Trust з 2015 року.

Для населених пунктів Макарівської громади, які пережили окупацію та бойові дії, зазнали руйнувань і пошкоджень, розмінування територій – це крок до мирного безпечного життя.

Підписуйтеся на Telegram-канал MKV — джерело актуальних новин Макарівської громади й Київщини!



Джерело