Лисогірський форт нерозміновано ще з часів Другої Світової війни, тому тут неможливо створити Національне меморіальне військове кладовище

image
18 Листопада 2022, 12:37
Поділитися:

18 листопада 2022 г. 12:27

Урочище Лиса гора в Києві має подвійний статус захисту, а саме як регіонального ландшафтного парку “Лиса гора” та пам’ятки історії національного значення “Лисогірський форт”. Облаштування Національного військового меморіального кладовища на цій території те тільки нанесе шкоду рідкісними видами флори і фауни, зокрема і занесеними до Червоної книги України, а і становить загрозу безпосередньо для життя людей. На території форту не завершено розмінування після Другої світової війни.

Про це, як передає KВ, йдеться в “Експертному висновку про неприпустимість створення Національного військового меморіального кладовища на території регіонального ландшафтного парку “Лиса гора” та пам’ятки історії національного значення “Лисогірський форт”, опублікованому на сторінці Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ).

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Урочище Лиса гора в Києві … має подвійний статус захисту – регіональний ландшафтний парк “Лиса гора” (створений за ініціативою КЕКЦ рішенням Київради від 17.02.94 р. №14), який зберігає його природну складову, та пам’ятки історії національного значення, що захищає найбільший в Європі Лисогірський форт, охоронний номер 260066-Н (Постанова Кабінету Міністрів України від 10.10.2012 № 929)”, – зазначено у висновку.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Екологи зауважують, що по кількості рідкісних видів Лисій горі немає рівних серед об’єктів не тільки Києва, але і подібних змішаних історично-природних об’єктів в Європі. Водночас історико-культурна цінність урочища полягає в наявності тут найбільшого в Європі фортового укріплення – Лисогірського форту.

“Побудований в 1870-х рр. для захисту Дарницького залізничного мосту цей форт добре зберігся, його конструкція та планування фактично не мають аналогів. Окрім того форт пов’язаний з численними історичними подіями, зокрема приймав участь в обороні Києві від німців в 1941 р., коли відіграв роль ключового укріплення, яке не пропустило їх до Дарницького мосту”, – йдеться в дописі.

Автори зауважують, що створення Національного військового меморіального кладовища ( музей, церква, цвинтар) площею 140 га на території регіонального ландшафтного парку та пам’ятки історії національного значення загрожує не тільки природі, а й безпосередньо життю людей.

“Є загроза людям, задіяним при облаштуванні кладовища внаслідок наявності на об’єкті численних невибухових та інших вибухових предметів часів Другої світової війни ( розмінування на Лисій горі було не закінчено). В 2017 р. там знайшли 119 мін”, – зазначається в дописі. Наразі територію форту розміновано лише частково.

Читайте: Лисогірський форт, де захоронено величезну кількість боєприпасів усіх часів, смертельно небезпечний

Зазначається, що ховати героїв України неможливо на Лисій горі ще й тому, що там в царські часи було поховано біля 500 злочинців. Наприклад ,там був похований Багров, вбивця Столипіна.

Читайте: На Лисій горі, де планують створити військове меморіальне кладовище, раніше ховали злочинців, – природоохоронці

Також був порушений Регламент Київської міської ради, про що свідчить лист в.о. начальника Управління правового забезпечення діяльності Київської міської ради В.Положишника від 26.10.2022 р. № 08/230-1487, та це питання не обговорювалось на Екологічної комісії Київміськради.

“Є багато незайманих чудових місць в Києві площею 30-150 га, де можливо розмістити Національне військове меморіальне кладовище. Знищення заповідного об’єкту “Лиса гора” відкриє скриньку Пандори для цинічної київської міської влади, вона може почати знищувати й інші заповідні об’єкти у тому числі під забудову”, – резюмували екологи.

Читайте: Військове кладовище на Лисій горі: захисники природи протестують проти ідеї Кабміну та КМДА

Фото: КЕКЦ

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона