Лише за допомоги обласного бюджету можна очистити водойми в Калиті та Великодимерці, – депутат Шкуро
11 Листопада 2021, 18:21
Поділитися:

11 ноября 2021 г. 18:19

Єдиний шлях для швидкого вирішення проблем очистки водойм у Великодимерській та Калитянській громадах – включення відповідних проєктів до обласної екологічної програми на наступний рік.

Про це, як дізналася KV, повідомила на сторінці в “Фейсбук” депутатка Київської обласної ради від “Європейської Солідарності” Алла Шкуро.

За її словами, майже в кожній громаді області, яку інспектувала тимчасова комісія облради з контролю за водними об’єктами, актуальною є проблема забруднення озер та ставків.

“Замулення, заростання очеретом прибережної смуги, заболочення – в такому стані велика частина водних перлин Київщини. Досить часто повноцінних очисних заходів не проводилося по кілька десятків років, а зусилля місцевої влади не дають результату”, – розповіла депутатка.

в Телеграм

За словами Шкуро, з проблемою очистки місцевих водойм комісія зіткнулася у двох громадах Броварського району. Так, гостро стоїть проблема очистки ставка Піщанка в Великодимерській громаді.

“Ставок Піщанка в селі Гоголів Великодомерської ОТГ – фактично єдине місце відпочинку в громаді. На жаль, нинішній його стан не тільки не дозволяє безпечно відпочивати, а й свідчить про те, що якщо не докладати зусиль, ставок може просто зникнути. Місцеві активісти та влада неодноразово пробували вирішити проблему, але без залучення спеціальної техніки та фахівців її вирішити неможливо”, – констатує депутатка.

Ідентична ситуація, за словами Шкуро, з озером Попівка в містечку Калита.

“Саме тут місцеві мешканці святкують Водохрещу взимку, а влітку купаються та ловлять рибу. Як ми пересвідчилися на місці, всі ці розваги можуть стати недоступними та небезпечними, оскільки озеро заболочене, а прибережна смуга заросла очеретом”, – зазначила депутатка.

На її думку, вирішити ці проблеми своїми силами місцеві влади не можуть, оскільки громади не багаті, а проєкти з очистки водойм дорогі.

“Без допомоги обласної ради не впоратися”, – переконана депутатка “ЄС”.

Втім, за словами Шкуро, зараз все залежить від місцевої влади. Для того, аби проєкти з очистки водойм отримали шанс потрапити до обласної екологічної програми, потрібно, аби місцева влада їх оперативно виготовила.

“Єдиний шлях для швидкого розв’язання проблем очистки водойм – включення відповідних проєктів до обласної екологічної програми на наступний рік. Для цього потрібно, щоб громади оперативно виготовили проєкти. Тоді з’явиться шанс потрапити до обласної програми, та у разі успішного голосування в обласній раді, вже в наступному році проєкти можуть бути реалізованими”, – пояснила депутатка.

Нагадаємо, як писала KV, у вересні 2021 року в ході засідання сесії Київської обласної ради 9 вересня депутатка Алла Шкуро від “Європейської Солідарності” була відзначена орденом “За заслуги”.

Читайте: Київська обласна дитяча лікарня потребує капітального ремонту даху, – депутат Семенова

Фото: пресс-служба

КиевVласть

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона

Рупор Київщини Київщина Київська область Київ столиця Березань Біла Церква Бориспіль Бровари Буча Васильків Ірпінь Обухів Переяслав-Хмельницький Прип'ять Ржищів Славутич Фастів Богуслав Києво-Святошинський Вишневе Вишгород Караглик Миронівка Сквира Тараща Тетіїв Українка Іванків Яготин Новини Київська обласна державна адміністрація КОДА КМДА