Лихоманка Західного Нілу є і в Броварах | Трибуна

Лихоманка Західного Нілу є і в Броварах | Трибуна
4 Вересня 2024, 01:19
Поділитися:

Наразі в Україні діагностують лихоманку Західного Нілу, хоча офіційно випадки захворювання реєструються ще з 2006 року. Ця хвороба є і в Броварах. Скільки випадків, наскільки небезпечне це захворювання, як уберегтися від лихоманки – журналістам “Трибуни” розповіла директорка Броварської районної філії ДУ “Центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” Олена Левченко.

” Ця хвороба не нова. А діагностування лихоманки в Україні пов’язано, по- перше, з тим, що почали прицільніше лабораторно звертати увагу та перевіряти хворих із схожою симптоматикою саме на цю гарячку. Захворювання дуже важко клінічно виявити, адже в хворих проявляються симптоми характерні як і при ГРВІ, інсультах, інфарктах. Тобто, пацієнти з гарячкою Західного Нілу, швидше за все, були і раніше, але документально не підтверджені”, – каже Олена Левченко.

За словами директорки Броварської філії Центру контролю та профілактики хвороб, наразі в Броварах офіційно зареєстровано 4 випадки захворювання на лихоманку Західного Нілу.

“Хворі отримали необхідне лікування та вже виписані додому. Ситуація із захворюваністю в громаді благополучна та цілком контрольована”, – додала Левченко.

Загалом лише 20% інфікованих мають клінічні прояви хвороби, інші переносять лихоманку “на ногах” безсимптомно. Інфікована людина не заразна. На сьогоднішній день немає документально зареєстрованих випадків передачі цього вірусу від людини до людини.

Геморагічна лихоманка Західного Нілу – це небезпечна вірусна хвороба, що передається через укуси комарів. У тяжких випадках супроводжується лихоманкою, запаленням мозкових оболонок і речовини головного мозку, лімфаденопатією, ураженням слизових оболонок, екзантемою. Має літньо-осінню сезонність, частіше нею хворіють сільські жителі, а також любителі полювання, звідки ще одна назва «качина лихоманка».

Щоб уберегтися від лихоманки Західного Нілу, для індивідуальної профілактики застосовують захисний одяг, сітки на вікнах, репеленти. Специфічного лікування хвороби не існує. Вакцину для запобігання захворюванню людей не розроблено.

Читайте також:

Хвороба Паркінсона: як броварчанам безкоштовно отримати ліки
У Броварах повітря несе ризик для людей із хворобами органів дихання: дані телеграм-бота
Хвороба Лайма: уже є 5 постраждалих від укусів кліщів

 

Джерело: Трибуна – Бровари