Лібералізація та відхід від популізму – ключ до розвитку бізнесу в Україні, – девелопер Ніконов

image
17 Жовтня 2023, 17:34
Поділитися:

17 жовтня 2023 г. 17:29

Стратегія спільного інвестування дала поштовх для зростання будівельної галузі. Аби ця модель запрацювала на всіх сферах країни, держава має прийти до лібералізації та приватизації важливих галузей та послуг, що надає. І першими кроками до ефективного економічного розвитку мають стати відмова від популізму в політиці та реформування правоохоронних органів як ключового кроку.

Про це, як дізналася KВ, заявив засновник девелоперської компанії KAN Ігор Ніконов у рамках панельної дискусії “Люди, бізнес, економіка” під час Kyiv International Economic Forum.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Зокрема, Ніконов навів приклад про те, що свого часу фонди спільного інвестування мали в будівельній сфері деякі пільги з оподаткування і що саме таку стратегія і дала поштовх для розвитку цьому бізнесу.

“За 7-8 років будівельна сфера просто взлетіла. Ціни на квартири найнижчі в Європі. При тому, що собівартість і якість в деяких проектах навіть набагато краща. І ця модель показує, шо дійсно треба лібералізація до підходів керування. В Америці немає, або дуже мало, державних підприємств військового сектору – всі приватні. Але є замовник і він має працювати на ринкових умовах з усіма учасниками ринку. Ми на прикладі сфери будівництва показали, що при лояльних умовах податків буде набагато більше, тому що сотні людей ідуть у цей бізнес. Багато закордонних інвесторів вкладають гроші в нашу нерухомість. Чому? Тому шо вони бачать, що там можна заробити”, – розповів НІконов.

На його думку, в країні ж нині намагаються заднім числом приймати закони чи підзаконні акти, влада та правоохоронці, таким чином, намагаються контролювати кожну “зайву” копійку, яку заробив бізнес, не розуміючи, що так тільки сповільнюють рівень економіки.

“Варто лібералізувати все і прибрати всі державні підприємства, навіть стратегічні. Антимонопольний комітет має правильно ними користуватися. На мою думку, весь бізнес має бути приватний. І всі послуги, які держава зараз надає, мають бути в приватних руках, а держава виступати виключно замовником таких послуг. І не лізти взагалі в процеси будь-якої промисловості чи виробництва”, – впевнений девелопер.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

І додав, що зрушення в цьому напрямку відбудеться лише після подолання популізму при владі та реформуванні правохоронної системи.

“Популізм – це біль. Популізм – це вибори, це страх людей, які йдуть у владу, що їх завтра не оберуть, і вони мають звертатися до населення з якимись обіцянками, які ніколи не виконають. Це, по-перше. А, по-друге, правоохоронна система, яку ніхто так і не реформував. Ніколи в житті прокурор, який відкрив 100 справ і з них лише одна дійшла до суду з 1% виграшу, не понесе за це покарання. Це – неправильно. Тому треба прибрати для початку популізм. Влада має перестати переживати за своє майбутнє і взяти нарешті відповідальність. І реформувати якомога швидше силовий сектор. Ми боремося зараз з корупцією. Але хто з нею бореться?, – резюмував він.

Нагадаємо, що для підтримки розвитку будівельної сфери необхідні законодавчі ініціативи, що обмежать вплив силових органів на будівельників та нададуть більше захисту.

Читайте: Будівельна галузь стимулює молодь купувати житло в Україні та залишатись жити, – Ніконов

Фото: соцмережі

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона