Китай надає Росії технології, які дозволяють їй продовжувати конфлікт

image
5 Лютого 2023, 14:55
Поділитися:

Китай продовжує надавати Росії технології, яких потребують російські військові, незважаючи на антиросійські санкції та експортні обмеження.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Журналісти з’ясували, що в умовах санкцій китайські державні оборонні фірми відправляли російським державним оборонним фірмам деталі для реактивних винищувачів, навігаційні прилади і технології глушіння.

“Це лише невелика вибірка з десятків тисяч поставок продукції подвійного призначення, які Росія ввезла в країну з моменту вторгнення минулого року. Згідно з документами, більшість товарів подвійного призначення постачав Китай”, – пише видання.

Слід зазначити, що Росія сильно залежить від імпорту технологій подвійного призначення, таких як напівпровідники. Через санкції експорт продукції подвійного призначення, такої як комп’ютерні чіпи, інфрачервоні камери та радіолокаційне обладнання, був обмежений до Росії.

“Митні документи і бізнес-звіти, однак, демонструють, що Росія може продовжувати імпортувати ці технології через країни, які не ратифікували санкції. Навіть зараз багато товарів, на які поширюються обмеження на експорт, проходять через такі країни, як Туреччина і Об’єднані Арабські Емірати, уряди яких західні чиновники звинувачують у порушенні обмежень і санкцій”, – повідомляє газета.

Водночас китайські чиновники спростували твердження видання.

“Твердження про те, що Китай допомагає Росії, не має під собою жодних фактичних підстав, а є суто спекулятивним і цілеспрямовано перебільшеним”, – заявив Wall Street Journal речник китайського посольства у Вашингтоні.

———

Слідкуйте за нами у соцмережах:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Джерело: Новини Білої Церкви – головні та останні новини БЦ сьогодні, події в Білій Церкві