Київщина обговорює міжрегіональне партнерство з Гессеном — одним із провідних економічних регіонів Німеччини

Київщина обговорює міжрегіональне партнерство з Гессеном — одним із провідних економічних регіонів Німеччини
7 Листопада 2025, 18:20
Поділитися:

Відбулася онлайн-зустріч начальника управління міжнародного співробітництва Київської обласної державної адміністрації Микити Геращенка з керівницею відділу міжнародної політики землі Гессен Майке Шмідт. Діалог ініціювала Київська ОДА з метою започаткування прямої співпраці між регіонами.

Про це, як передає КВ, повідомили у пресслужбі Київської обласної військової адміністрації (КОВА).

Київщина високо цінує внесок Гессену в європейську солідарність і готова до розвитку двосторонніх проєктів. Учасники онлайн-зустрічі обговорили результати відбудови регіону та гуманітарні виклики, пов’язані з великою кількістю внутрішньо переміщених осіб, які знайшли прихисток у Київській області. Окрему увагу було приділено формалізації міжрегіональної співпраці — укладенню Угоди про партнерство між Київською областю та Гессеном.

У фокусі потенційної взаємодії — освітній, медичний і культурний обміни. Пропонується започаткувати партнерства між університетами Київщини та провідними навчальними закладами Гессену. Серед інших ініціатив — кооперація між лікарнями, обміни між підприємствами, організація виставок і спільних екологічних проєктів.

Такі горизонтальні зв’язки є надзвичайно важливими, адже відкривають нові можливості для громад, створюють дієві партнерства в умовах війни та сприяють інтеграції України до Європейського Союзу.

Довідково: Регіон Гессен має сильну інноваційну та економічну базу: понад 6 мільйонів мешканців, сильний малий і середній бізнес, передові дослідження у сферах ІТ, енергетики, біотехнологій та цифрових інновацій.

Читайте: Микола Калашник: Під час чергового засідання оперативного штабу Ради оборони Київщини обговорили актуальні питання

Фото: КОВА

КиївВлада

Олексій Вєтров

Джерело: КиївВлада