Київщина лишається без обласного бюджету

image
27 Січня 2022, 11:47
Поділитися:

Київська обласна державна адміністрація наголошує, що неприйняття бюджету депутатами Київської обласної ради загрожує дестабілізацією в економічній та соціальній сферах області.

Про це повідомляє інформаійне агентство “MKV” з посиланням на заяву очільника Київської обласної державної адміністрації Василя Володіна.

За його словами, проєкт обласного бюджету КОДА подали на розгляд облради ще 26 листопада, згідно з Бюджетним кодексом. Проте облрада постійно знаходить причини, щоб бюджет не приймати, і кожного разу подає нові зауваження.

Тричі Київська обласна державна адміністрація вносила зміни в проєкт за пропозиціями Київоблради. Це не принесло жодних результатів. Дійшли до компромісу: спочатку прийняти бюджет утримання, до якого ніколи не було зауважень, а вже після – бюджет розвитку. За домовленостями сесія мала пройти завтра, 27 січня. Проте, на офіційному сайті облради є анонс про призначення сесії аж на 17 лютого.

І це означає, що ще місяць Київщина житиме без основного економічного документу.

Без пільгового медичного обслуговування ризикують залишитись 65,7 тисяч чорнобильців

“Це ставить під загрозу не лише розвиток області, а й нормальне життя людей”, – прокоментував Василь Володін.

Відтак через неприйняття бюджету утримання:

  • Працівники установи «Київський обласний центр допомоги учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, які брали участь в антитерористичній операції/операції об’єднаних сил, та їх сім’ям» залишаються без зарплати.
  • Близько 100 працівників обласного центру служби крові та ще 248 працівників дитячих санаторіїв аналогічно залишаються без зарплат.
  • Через відсутність фінансування немає можливості закуповувати продукти харчування в будинках дитини. Також через це не здійснюються забори крові в донорів, що може призвести до незабезпечення закладів охорони здоров’я препаратами крові та їх компонентами. Окрім цього, медзаклади у 69-ти громадах області не отримують кошти на оплату комунальних послуг і енергоносіїв (за рахунок додаткової дотації з державного бюджету).
  • Без пільгового медичного обслуговування ризикують залишитись 65,7 тисяч чорнобильців.
  • Без заробітних плат також залишаються понад 500 працівників галузі фізичної культури, спорту, молодіжної політики та національно-патріотичного виховання.
  • 11,5 тисяч непедагогічних працівників закладів освіти – ще одна категорія, яка ризикує не отримати своєчасно та в повному обсязі платню за роботу (за рахунок додаткової дотації з державного бюджету).
  • Без засобів існування залишаються 260 працівників Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П. Саксаганського та Симфонічного оркестру «Академія».
  • Департамент соціального захисту населення не має можливості укласти договори з ДП Мінсоцполітики «Інформаційно-обчислювальний центр» та ПП «Комп’ютер Дім» на оплату послуг з друку відомостей на виплату всіх соціальних допомог, компенсацій, пільг та субсидій. Це може призвести до зриву виплат соціальних допомог мешканцям Київської області (кількість отримувачів – 712 тис. громадян).

Зауважимо, що на позачерговому засіданні Київської обласної ради 23 грудня 2021 року фракція “Європейської солідарності” була відсутня у повному складі.

Цей демарш пов’язують із захистом інтересів лідера партії “Європейська солідарність” Петра Порошенка, який напередодні втік від вручення повістки ДБР. Фактично, інтереси виборців були проігноровані на користь політичних інтересів.

Раніше журналісти ІА “МКV” заявили про тиск з боку помічника депутата Київоблради Тетяни Семенової.

Підписуйтеся на Telegram-канал MKV — джерело актуальних новин Макарівської громади й Київщини!



Джерело