Київські студенти виготовляють електричні ноші: і пораненого ними вивезуть, і ворога підірвуть, – ФОТО, ВІДЕО

image
1 Червня 2024, 11:16
Поділитися:

Студенти Київського політеху власноруч збирають унікальні електроноші. Такий дрон військові вже використовують на фронті, оскільки він дозволяє швидко витягнути пораненого бійця і транспортувати його.

Про це йдеться у матеріалі “Ранку Вдома”.

Студенти КПІ виготовляють електроноші для військових

Також не забувайте підписуватись на наш Telegram-канал “Головні новини Києва – 44.ua”, щоб бути в курсі всіх подій та нічого не пропустити.

Ідея створення електронош належить переселенцю зі Слов’янська, що на Донеччині, Дмитру Мамонову. Саме він надав студентам права на збір дронів та допомагає з консультаціями.

Студенти КПІ виготовляють електроноші для військових

Студенти КПІ виготовляють електроноші для військових

Електродвигуни, котрі зняли зі звичайного гіроборда, пульт керування від іграшкової машинки, гусениці зі зміцненої гуми, що можна придбати в будь-якому будівельному магазині, та металевий каркас, обтягнутий брезентом. Це основні частини унікальних електронош, які власноруч збирають студенти Київського політеху.

Зазначається, що такий дрон дозволяє доволі швидко витягнути пораненого бійця з поля бою й транспортувати його до місця подальшої евакуації.

Студенти КПІ виготовляють електроноші для військових

Студенти КПІ виготовляють електроноші для військових

Основною задачею електронош є екстрена евакуація. В них висока прохідність та мобільність. Такі ноші можна покласти в будь-який багажник автомобіля. Військові також використовують їх для перевезення харчів, води та іншого вантажу, — пояснив студент КПІ ім. Сікорського Іван Підпалько.

За словами Івана Підпалька, українські військові наголошують, що є велика потреба в такому виробі на фронті.

Акумулятору вистачає на 5 кілометрів, швидкість десь теж 5 км на годину. Ці ноші дистанційно керовані, важать 57 кг з гусеницями. Гусениці накидаються на колеса, тобто ноші можуть їхати по бездоріжжю. Багато військових кажуть, що є велика потреба в такому виробі на фронті, але з міністерств до нас ніхто не звертався, – додав Підпалько.

Нагадаємо, ми писали про те, що аспірант теплоенергетичного факультету «Київського політехнічного інституту» Владислав Гончарук розробляє спеціальні універсальні пристрої для дронів ЗСУ.

Джерело: Новини Києва – головні і актуальні Київські
новини сьогодні на 44.ua