Київські митники виявили у посилці до США артефакти Русі IX-XIV століть (фото)

image
19 Січня 2023, 11:47
Поділитися:

19 січня 2023 г. 11:44

Київські митники під час перевірки міжнародного поштового відправлення, яке прямувало з Києва до США, виявили археологічні артефакти. Вісім автентичних наконечників стріл, виготовлених від періоду дохристиянської Русі до ХІV століття, намагалися переслати за кордон без дозвільних документів.

Про це, як передає KВ, йдеться у повідомленні пресслужби Київської митниці.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Зазначається, що експертиза, проведена фахівцями Національного музею історії України, визначила, що дані наконечники доби Русі IX-XIV століть, мають історичну та культурну цінність.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Підтвердженням автентичності виявлених митниками наконечників є наявність залишків активних продуктів корозії заліза, характерних для подібних предметів археології, що довгий час перебували у землі”, – йдеться в повідомленні.

Митники зазначили, що практично на всіх артефактах фахівці виявили спроби непрофесійної реставрації. “Відтак, можна припустити, що наконечники стріл є здобиччю “чорних археологів””, – зауважили на митниці.

Згідно чинного законодавства України, предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі держави.Складено протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України. Наконечники вилучено.

Нагадаємо, Київські митники виявили 18 старовинних монет у посилці. Згідно з висновком фахівців, до Польщі намагалися відправити артефакти, чотири з яких визнано культурною та історичною цінністю, а решта мають історичну цінність.

Читайте: Київські митники виявили у посилці до США артефакти пізнього середньовіччя (фото)

Фото: Київська митниця

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона