Київські митники виявили у листі до Польщі 80 старовинних монет (фото)

image
27 Січня 2023, 11:12
Поділитися:

27 січня 2023 г. 11:05

Київські митники під час перевірки міжнародного поштового відправлення виявили старовинні монети XVII століття. Артефакти, які мають історичну цінність, намагались відправити листом з Тернополя до Польщі.

Про це, як передає KВ, йдеться у повідомленні пресслужби Київської митниці.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Київська митниця запобігла ще одному незаконному вивезенню за кордон предметів старовини. Цього разу – 80 монет часів Речі Посполитої, Пруссії та Прибалтійських володінь Швеції, які мають історичну цінність”, – йдеться в повідомленні .

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Монети у плівці з комірками митники виявили у поштовому відправленні в категорії “письмова кореспонденція”. Сам лист прямував з Тернополя до Польщі.

Зазначається, що всі монети, а це “півторак”, “драпелькер” та “З крейцера” 1615-1633 років карбування, згідно з висновком фахівців Національного музею історії України, мають історичну цінність, як такі, що перебували у вжитку і вийшли з обігу.

“Вивезення історичних та культурних цінностей без відповідного свідоцтва Міністерства культури України через митний кордон заборонено”, – нагадали митники.

Стосовно відправника Київською митницею складено протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України. Монети вилучено.

Нагадаємо, у січні ц.р. до Польщі намагалися відправити 18 старовинних монет. Артефакти, чотири з яких визнано культурною та історичною цінністю, а решта мають історичну цінність, було вилучено митницею.

Читайте: Київські митники виявили у посилці до США артефакти Русі IX-XIV століть (фото)

Фото: Київська митниця

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона