Київські чиновники використали дітей-сиріт, щоб їх родичі втікли за кордон: розпочато розслідування

Київські чиновники використали дітей-сиріт, щоб їх родичі втікли за кордон: розпочато розслідування
4 Липня 2024, 11:57
Поділитися:

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за інформацією від омбудсмена Дмитра Лубінця про виїзд близьких родичів київських посадовців за кордон і використання для цього дітей-сиріт.

Про це повідомили в Київській міській прокуратурі.

Актуальні, важливі та перевірені новини читайте в нашому Telegram-каналі “Головні новини Києва – 44.ua”. Також не забувайте долучатись.

Під час розслідування перевірять інформацію Лубінця про те, що київські посадовці Служби у справах дітей та сімʼї, а також Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 організували виїзд за кордон кількох людей, зокрема своїх родичів, під виглядом працівників закладів, що супроводжують дітей під час евакуації за кордон.

Крім того, з’ясують, чи справді жоден із супровідників не повернувся до України, опинившись за межами держави. Слідство надасть усім зазначеним у заяві фактам правову оцінку.

Досудове розслідування проводитимуть за ознаками ч. 2 ст. 332 Кримінального кодексу України — тобто незаконне переправлення через державний кордон осіб призовного віку за попередньою змовою групою осіб. За це винним загрожує до 7 років в’язниці.

Зазначимо, що Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що в березні 2022 року, коли поблизу Києва тривали активні бойові дії, 68 вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей № 1 у супроводі 20 людей евакуювали до колишнього молодіжного табору міста Вупперталь у Німеччині.

Цього року представники Лубінця навідалися до табору, проте їх туди не допустили. Як пояснив уповноважений, на території не було супровідників з України, а діти перебували виключно під опікою німецької сторони.

За його словами, кожен із чоловіків-супровідників звільнився з посади після того, як опинився за межами України. Проте керівництво Служби у справах дітей не повідомляло про це на нарадах чи у звітах.

Також ми писали про те, що у Києві затримали колишню народну депутатку та її спільників. Вони систематично займалися шахрайською діяльністю і заробляли на ухилянтах від мобілізації. Щомісяця ексдепутатка та її спільники отримували чималу суму.

Джерело: Новини Києва – головні і актуальні Київські
новини сьогодні на 44.ua