Київська ОДА скасувала виділення 20 млн гривень на придбання комп’ютерного томографа для онкоцентру – Кравченко

image
22 Листопада 2023, 16:38
Поділитися:

22 листопада 2023 г. 16:22

Київська обласна державна адміністрація (ОДА) скасувала виділення 20 млн гривень на придбання комп’ютерного томографа (КТ) для обласного онкологічного центру. Таке рішення ухвалив голова ОДА Руслан Кравченко, який отримав напередодні від правоохоронців рекомендації анулювати виділення коштів. Підстава – наявність інформації щодо можливого зловживання та ризики закупівлі за завищеною ціною КТ.

Про цеKВ дізналася з допису в соцмережі голови Київської ОДА Руслана Кравченка.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Ще навесні комунальний заклад Київської облради “База спеціального медичного постачання” оголосив тендер на закупівлю томографа ОФЕKТ для онкодиспансеру. Очікувана вартість апарата – 44,5 млн грн. За зверненням онкодиспансеру КОДА передбачила 20 млн грн часткового фінансування для придбання томографа в рамках реалізації програми “Здоров’я Київщини на 2021-2023 роки””, – нагадав Кравченко.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Процедура закупівлі обладнання спричинила значний резонанс через можливу завищену ціну: “Зокрема, КОДА отримала висновок Теруправління БЕБ у м. Києві та Київській області, в якому вказується, що організація, проведення тендеру та укладання договору мають ознаки привласнення чи розтрати бюджетних коштів, оскільки обладнання закуплене за завищеною ціною. Бюро рекомендувало скасувати його закупівлю. На цю закупівлю КТ звертали увагу і деякі ЗМІ, які вказували на ознаки зловживання та закупівлю за завищеною ціною з боку Бази спецмедпостачання”.

Очільник Київської ОДА каже, що до зʼясування всіх обставин тендеру ще влітку він призупинив виділення коштів на закупівлю томографа. І паралельно призначив проведення внутрішнього аудиту Департаменту охорони здоров’я КОДА щодо виділення коштів на відповідну закупівлю.

За результатами аудиту “База спецмедпостачання як централізована закупівельна організація одержала низку рекомендацій щодо дотримання чинного законодавства в процесі здійснення публічних закупівель. Але досі їх не виконала. Тому з урахуванням позиції керівників правоохоронних органів Київщини ухвалив рішення анулювати виділення 20 млн грн”, – запостив Руслан Кравченко.

Він виступає за прозорість та ефективність використання бюджетних коштів, особливо в умовах війни, є обов’язком усіх без винятку органів влади: “Дієва боротьба з корупцією – це те, що від нас вимагають і громадяни, і міжнародні партнери. Тому наша здатність зробити максимально прозорими та публічними всі процеси – це одна з передумов довіри до дій влади”.

Читайте: Ремонт лінійного прискорювача в Київському обласному онкоцентрі оцінили в 2,98 млн гривень

Фото: Facebook Руслан Кравченко

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона