Київрада затвердила план дій “Зелене місто”

image
2 Листопада 2023, 17:50
Поділитися:

2 листопада 2023 г. 17:41

Сьогодні, 2 листопада, депутати Київської міської ради затвердили План дій “Зелене місто” – комплекс із двадцяти пакетних заходів для вирішення питань кліматичних змін і довкілля у плануванні розвитку міста. Орієнтовне потенційне залучення інвестицій для реалізації заходів близько 2,5 млрд євро.

Про це, як стало відомо KВ, йдеться у повідомленні КМДА.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Документ містить розроблені заходи у сфері транспорту, сталої міської мобільності, енергоефективності, водопостачання та водовідведення, управління відходами, збереження довкілля та різноманіття, цифровізації міського господарства та управління даними”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що орієнтовне потенційне залучення інвестицій для реалізації заходів Плану дій “Зелене місто” – близько 2,5 млрд євро.

Джерелами фінансування можуть бути кошти міського бюджету, міжнародних фінансових організацій чи приватний капітал у вигляді інвестицій.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Затверджений План дій “Зелене місто” для Києва розроблений за експертною підтримкою міжнародних компаній “УС Аткінс Інтернешнл Лімітед” (WS Atkins International Limited) у консорціумі з ПІІ “Білфінгер Тебодін Україна” (CFI Bilfinger Tebodin Ukraine) в межах Програми ЄБРР “Зелені міста” за фінансової підтримки Уряду Швеції.

“Загалом участь у консультаціях взяли понад 120 організацій. Опрацьовано понад 200 пропозицій і коментарів відповідно до процедур Стратегічної екологічної оцінки. Участь в обговореннях взяли громадські організації, державні установи, Європейський Банк Реконструкції та Розвитку й, найголовніше, – містяни, які вболівають за трансформацію Києва в екологічно свідоме й “розумне” місто”, – йдеться у повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Також у документі передбачено заходи щодо енергоефективності, необхідність яких диктує сьогодення. Йдеться про обладнання квартальних котелень альтернативними джерелами електричного живлення, що працюють на різних видах палива; встановлення додаткового обладнання для когенерації теплової та електричної енергії; закупівлю мобільних (пересувних) котелень для аварійного теплопостачання.

Нагадаємо, Київ слідом за Львовом став другим містом в Україні, який приєднався до проекту ЄБРР “Зелені міста”

Робота над Планом дій “Зелене місто” почалась у 2019 році, коли Київська міська державна адміністрація і Європейський Банк Реконструкції та Розвитку уклали меморандум про приєднання столиці до програми ЄБРР “Зелені міста”.

Для підготовки Плану дій “Зелене місто” застосовувалась методологія Програми “Зелені міста”, що розроблена Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) та Міжнародною радою місцевих природоохоронних ініціатив.

Як писала KВ, у липні 2021 року Рада директорів ЄБРР затвердила виділення 140 млн євро кредиту комунальному підприємству “Київтеплоенерго” у рамках програми Green City Framework-2 (“Зелені міста-2”).

Читайте:“Киевтеплоэнерго” получит кредит в 140 млн евро от ЕБРР

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона