Київ збирається придбати 95 та модернізувати понад 200 вагонів

Київ збирається придбати 95 та модернізувати понад 200 вагонів
24 Жовтня 2023, 12:45
Поділитися:

24 жовтня 2023 г. 12:44

Київська міська військова адміністрація (КМВА) затвердила проєкт, згідно з яким планується провести переговори з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) щодо фінансування на комплексну модернізацію 220 вагонів і придбання ще 95 нових і сучасних.

Про це KВ дізналася із повідомлення пресслужби Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Згідно з Меморандумом між Києвом та ЄІБ, модернізація рухомого складу столичного метро є однією із пріоритетних інвестицій – її орієнтовна вартість складає 450 млн євро. Тому Департаменту фінансів КМДА доручили провести відповідні переговори з банком щодо умов залучення кредитних коштів”, – прокоментували у КМДА.

Як зазначили у повідомленні, загалом за кошт кредитних коштів ЄІБ хочуть оновити майже 40 % рухомого складу метро.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

У пресслужбі підкреслили, що сьогодні переважну більшість інвентарного парку столичної підземки складають пасажирські вагони, побудовані росією впродовж 1979-2013 років.

“Вони морально та фізично застаріли через тривалий строк експлуатації. Окрім того, містять обладнання і комплектуючі країни-агресора, тож придбання в неї запасних частин є неприпустимим”, – зауважили у КМДА.

У пресслужбі міської держадміністрації Києва запевнили, що реалізація проєкту має запевнити комфортність і ефективність міського транспорту, розширити безбар’єрний простір міста для людей з інвалідністю, дозволити знизити рівень викидів забруднюючих речовин, впровадити інноваційні технології у сфері енергозбереження та економити електроенергію.

Раніше KВ повідомила, що до Києва прибули ще 12 вагонів з польського міста. У межах проєкту варшавський метрополітен безкоштовно передає столичній підземці 60 виведених із експлуатації вагонів.

Читайте: Ще 12 варшавських вагонів прибули до столиці (відео)

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона