Київ став лідером серед українських міст за кількістю перейменованих топонімів

image
20 Січня 2023, 17:53
Поділитися:

20 січня 2023 г. 17:43

Організація “Transparency International Ukraine” дослідила процес дерусифікації та декомунізації в Україні. За результатами дослідження, Київ став лідером серед українських міст за кількістю перейменованих топонімів за останній рік.

Про цеKВ стало відомо з повідомлення на Офіційному порталі Києва.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Результати дослідження свідчать про те, що процес дерусифікації та декомунізації в українських містах рухається досить активно. Місцева влада та мешканці усвідомили необхідність відмови від використання назв міських об’єктів, пов’язаних з державою-агресором”, – сказано в повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“У столиці вже перейменовано 237 міських об’єктів, і цей показник є найбільшим в Україні за останній рік. Ми відмовились від російських назв столичної топоніміки. Натомість вшановуємо та увіковічуємо події української історії та наших героїв. У результаті на карті міста з’явились вулиці, провулки, бульвари, проспекти та площі, назви яких мають імена тих людей, які точно боролись за Україну і відстоювали права та свободи нашого народу. Крім цього, процес дерусифікації та декомунізації сприяє зменшенню інформаційного та культурологічного впливу московського наративу на світогляд киян”, – коментує заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.

Як інформувала KВ, минулого тижня закінчилось голосування щодо дерусифікації та деколонізації київської топоніміки в додатку “Київ Цифровий”. Учасники електронного опитування підтримали чотири з п’яти пропозицій, виставлених на голосування.

Читайте: Для київських вулиць і станцій метро обрано нові назви

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона