Київ розпочинає рекультивацію на полігоні твердих побутових відходів № 5 – Петро Пантелеєв
image
7 Жовтня 2020, 21:04
Поділитися:

7 октября 2020 г. 18:06

Цього року підприємство “Київспецтранс” розпочне розробку проектної документації для подальшої рекультивації другої карти на полігоні №5. Відповіднерозпорядження КМДА №1537підписане головою КМДА Віталієм Кличком. ПрАТ “Київспецтранс” протягом 2020-2021 років забезпечить підготовку та проведення державної експертизи проєкту рекультивації.

Про це KVстало відомо з повідомлення пресслужби Київської міськдержадміністрації (КМДА).

“Полігон №5 розташований у с.Підгірці Обухівського району Київської області і працює вже більше 34 років. Він складається з двох ділянок – карт, загальна площа яких 65,2 га. За рік він приймає понад 450 тис. тонн відходів. Тривалий час полігон не експлуатували належним чином. Але за останні 4 роки нам вдалося привести його до стану контрольованого та безпечного об’єкту, а також розпочати процес рекультивації, тобто закриття. Оскільки полігон майже вичерпав свій ресурс. Відповідне рішення та план заходів Київрада прийняла у 2018 році”, – повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

в Телеграм

Проект рекультивації першої карти на полігоні пройшов державну експертизу та процедуру оцінки впливу на довкілля у 2019 році. Зараз відбувається закупівля робіт та обладнання.

За словами Петра Пантелеєва, процес рекультивації найбільшого в Україні полігону складний і тривалий.

“Полігон – це не просто гора сміття, це складна інженерна споруда і перед ти як розпочинати процедуру рекультивації ми провели низку заходів, щоб не допустити ризику аварійних випадків, забезпечити надійність та міцність споруд навіть після припинення їхньої роботи. Протягом 2018-2020 років збудована підпірна стінка, укріплена частина дамби другої карти, збудований фільтраційний дренаж, реконструйовані каналізаційно-насосні станції тощо”, – розповів заступник голови КМДА.

Також на полігоні відновили роботу системи очищення фільтрату вод “ROCHEM”, яка здатна сьогодні очищати 750 кубометрів фільтрату на добу. Після встановлення третього додаткового модулю очистки, запланованого на жовтень поточного року, потужність системи очищення фільтрату становитиме 950 кубометрів на добу. Це не допускає вилив фільтрату в навколишнє середовище.

“Паралельно місто працює над створенням альтернативи полігону, адже щороку там захоронювалось 450 тис. тонн відходів, що утворювались в столиці. Київ розробив План управління відходами, який передбачає будівництво переробних підприємств і є дорожною картою для міста у питанні створення цивілізованої моделі поводження з відходами для столиці”, – запевнив Петро Пантелеєв.

Читайте:Віталій Кличко: На оновлення прибудинкових територій та міжквартальних проїздів місто цього року виділило 620 мільйонів гривень

Фото: пресслужба КМДА

КиевVласть

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона

Рупор Київщини Київщина Київська область Київ столиця Березань Біла Церква Бориспіль Бровари Буча Васильків Ірпінь Обухів Переяслав-Хмельницький Прип'ять Ржищів Славутич Фастів Богуслав Києво-Святошинський Вишневе Вишгород Караглик Миронівка Сквира Тараща Тетіїв Українка Іванків Яготин Новини Київська обласна державна адміністрація КОДА КМДА