Кияни просять захистити заповідник “Лиса Гора” від протиправної забудови

image
8 Листопада 2023, 16:32
Поділитися:

8 листопада 2023 г. 16:24

Жителі міста Києва звернулися до Київської міської державної адміністрації (КМДА) та Київської міської ради (КМР) з проханням захистити 137 га заповідника з історико-культурною пам’яткою, а саме заборонити передачу земель парку “Лиса гора” та прилеглих ділянок до проведення аудиту та визначення меж заповіднику. Також кияни закликають надати дозвіл на розробку проєкту землеустрою із встановлення меж заповідної території з урахуванням даних проведеного аудиту.

Про це KВ стало відомо з тексту петиції №12540 на сайті електронних петицій КМДА.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Як йдеться у тексті петиції, минулого року заповідна територія Регіонального ландшафтного парку “Лиса Гора” розглядалось, як місце створення Національного військового меморіального кладовища. Ця історія викликала значний резонанс в суспільстві, і тому цей процес був зупинений. Але цей спротив викрив існуючу проблематику парку “Лиса гора”, вважає автор петиції.

За словами автора петиції Олександра Бургуна, урочище, яке сьогодні водночас є об’єктом природно-заповідного фонду та пам’яткоохоронною територією, виявилось зовсім незахищеним, а частина його земель не має визначеного статусу.

“З 2002 року НІАМ “Київська фортеця” сьогодні фактично опікується лише 118 із 137 гектарів РЛП “Лиса Гора”, які були передані Музею та на яких розташовано пам’ятку містобудування національного значення “Лисогірський форт” Київської фортеці. До передачі більшої частини Урочища Музею, жодні дії щодо юридичного впорядкування функціонування та захисту РЛП не вчинялись. Інші 19 гектар РЛП “Лиса Гора”, які не були передані Музею, місто не захищає”, – зазначив Олександр Бургун.

Автор петиції також стверджує, що станом на 2023 рік території, що не увійшли у межі земельної ділянки переданої у користування Музею, були частково протиправно забудовані, передані у власність різним власникам, системно засмічувались тощо, тому встановити ту площу об’єкту природно-заповідного фонду України РЛП “Лиса гора”, яка була протиправно відчужена/забудована, на сьогодні силами Музею та громадськості неможливо.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Якби своєчасно було розроблено і затверджено положення про РЛП площею 137,1 га – така забудова була б неможлива, наголошує киянин”, – наголосив автор петиції.

Він також наголошує на тому, що сьогодні об’єкт ПЗФ та історико-культурна пам’ятка постійно перебуває в небезпеці незаконної забудови (часткової або повної), тож КМДА варто звернути на це увагу. Зокрема, провести аудит щодо використання території РЛП “Лиса гора”.

Крім того, у зверненні зазначається, що петиція, як і всі заходи щодо захисту РЛП “Лиса Гора” є продуктом командної роботи, зокрема, активістів, громадських діячів, екологів, природо охоронців, громадських та релігійних організацій.

Станом на 8 листопада зібрано 2631 підпис з 6000 необхідних. Підписати петицію ще можна протягом 12 днів, до 20 листопада.

Читайте: У столиці пройшов мітинг з вимогою захистити історичні будівлі міста (фото)

Фото: Електронні петиції КМДА

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона