Кримінальна справа Майбоженка: мирові угоди, відсутність претензій та «забудькуватість» обвинуваченого | Трибуна

Кримінальна справа Майбоженка: мирові угоди, відсутність претензій та «забудькуватість» обвинуваченого | Трибуна
23 Жовтня 2024, 19:25
Поділитися:

Сьогодні, 23 жовтня, відбулося друге друге судове засідання по суті в справі щодо п’яного ДТП екс-голови Броварської РВА Володимира Майбоженка, під час якого прокурор допитував обвинуваченого. Як з’ясувалося в ході допиту, Майбоженко фактично нічого не пам’ятає про день ДТП – 26 квітня 2024 року. Також стало відомо, що справа для обвинуваченого досить успішно рухається. Деталі читайте в матеріалі.

Володимир Майбоженко прибув на судове засідання рівно о 10:30 (коли і мав починатися суд) у супроводі свого адвоката Олександра Швеця. Це той захисник, який під час ВІДКРИТОГО судового засідання 4 вересня 2024 р. заборонив журналістам показувати його обличчя під час публікацій у соцмережах із зали суду. Цього разу претензій до ЗМІ не було.

Також на суді була присутня одна з чотирьох потерпілих – Катерина Ткаченко разом із чоловіком та захисником.

Перед допитом, спочатку Володимир Майбоженко розповів про обставини події, які пам’ятає. Зокрема повідомив, що 23 квітня, у вівторок, у нього було день народження, тож після роботи він «трошки посидів» із друзями. А в п’ятницю, 26 квітня, до нього приїхали ще друзі, з якими також посиділи за межами робочого місця. За словами Майбоженка, у п’ятницю традиційно він залишає автівку на стоянці біля РДА, бо знімає квартиру недалеко від центру, відтак йде додому пішки. Проте того дня не пам’ятає як сів в автівку. Та вчергове повідомив, що повністю визнає свою провину і кається.

Володимир Майбоженко і захисник Олександр Швець

Під час самого допиту прокурором Київської обласної прокуратури Максимом Дергачовим, Майбоженко почувався досить впевнено, відповідав на питання спокійно та без затримок. Зокрема повідомив, що йому відомо, що сідати за кермо в стані алкогольного сп’яніння заборонено. Також підтвердив, що

не може пояснити як сів нетверезим за кермо, бо не пам’ятає;
подібних випадків (їзди за кермом у стані сп’яніння – авт.) у його практиці  не було;
знає, що не можна їхати на червоний сигнал світлофора. Проте не зміг пояснити, чому поїхав, бо не пам’ятає;
скільки випив того дня алкоголю – не пам’ятає;
висновок експерта про те, що в його крові виявлено 3,9 проміле алкоголю, що в 19(!) разів більше норми, не підтвердив і не заперечив, позаяк «читав, що виявлено 2,6 проміле»;
скільки проїхав від того місця, де сів в автівку і до місця ДТП – не пам’ятає. Де і як сідав в автівку – не пам’ятає.
Але на наступне запитання відразу відповів, що святкування дня народження відбувалося в центрі міста.
Та повідомив, що заподіяну шкоду в рамках мирних угод відшкодовано майже всім потерпілим. Протягом наступних двох тижнів обіцяв закрити це питання повністю.

У кінці допиту виголосив коротку «повчальну» промову про неприпустимість вживання навіть пляшки пива, коли сідаєш за кермо, та розпиття алкоголю з людьми, яких мало знаєш, «бо це небезпечно не тільки для себе, а й для оточуючих, ні в чому не винних людей». Та підтвердив судді Тетяни Василенко, що зробив для себе повчальні висновки. Ба більше, обставини ДТП обвинувачений не оспорює.

Під час судового засідання прокурор попросив суддю долучити до кримінального провадження кілька документів, серед яких:

висновок щодо результатів медичного огляду;
висновок лікаря- судмедексперта- токсиколога, згідно з яким у крові Майбоженка виявлено етиловий спирт у концентрації 3, 89 проміле (при допустимій нормі 0,2 проміле).
Також долучено до справи постанову про визнання речових доказів (записи з камер зовнішнього відеоспостереження);
постанову про визнання речовим доказом автомобіль «Вольво», що перебуває на майданчику тимчасового тримання ТЗ;
постанову про дослідження змивів із поверхні водійської ручки та ін.;
записи з інтернет- ресурсів;
роздруківку, де зазначено, що Майбоженко раніше притягувався до адмінвідповідальності за перевищення швидкості;
кілька ухвал, а також характеризуючі дані Майбоженка та інше.

Майбоженко, судПрокурор Максим Дергачов

Своєю чергою сторона захисту долучила до справи копію мирової угоди між Катериною Ткаченко, Іваном Ткаченком та Володимиром Майбоженком, де визначено порядок і спосіб відшкодування заподіяної шкоди в повному обсязі.

Також захисник нагадав, що на попередньому засіданні до справи долучили заяви від двох потерпілих, де зазначено, що претензій до обвинуваченого вони не мають. Ще відомо, що потерпілі просять призначити покарання на розгляд суду.

За клопотанням прокурора, обвинуваченому продовжено запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання до 23 грудня 2024 р. Перед цим адвокат потерпілої та і вона сама продовження/ не продовження запобіжного заходу поклали на розгляд суду, позаяк обвинувачений зобов’язання по мировій угоді виконує – залишилось відшкодувати частину суми.

На наступному засіданні, що призначено на 15:00 22 листопада, відбудуться дебати.

Нагадаємо, новина з Броварського міськрайонного суду за 4 вересня 2024 р. шокувала навіть тих, хто достеменно не знав про подію 26 квітня 2024 р.

Тоді голова Броварської РВА Володимир Майбоженко у стані алкогольного сп’яніння влетів на авто в натовп людей. У чотирьох ( серед яких дитина) – тяжкі травми, троє з них отримали переломи, а одного з чоловіків діставали прямо з-під коліс авто.

Алкотестер показав 2,31 проміле алкоголю в крові водія, хоча під час суду 4 вересня прокурор назвав вміст етилового спирту в крові підозрюваного 3,89 проміле.

Спочатку було відкрито кримінальне провадження за ст. 286-2 ККУ (позбавлення волі від 3 до 8 років), але після проведення експертиз перекваліфіковано на ч.1 ст.286 -1 ККУ, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 3 років.

Шевченківський районний суд м. Києва обрав Майбоженку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. Однак як тільки справа екс голови Броварської РВА потрапила в Броварський суд, під час першого ж засідання – підготовчого – Майбоженка відпустили під особисте зобов’язання і звільнили з-під варти прямо в залі суду.

Сьогоднішнє засідання вчергове підтвердило, що справа для обвинуваченого досить успішно рухається: Майбоженку продовжено запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання, заподіяну шкоду в рамках мирних угод відшкодовано майже всім потерпілим, двоє з них до обвинуваченого вже не мають претензій. За всіма прогнозами, згодом, коли потерпілій Катерині Ткаченко та її доньці відшкодують за заподіяну шкоду, вона також  не матиме до підсудного претензій.

Як повідомила жінка нашим журналістам, після попереднього засідання суду сторона обвинуваченого запропонувала їм відшкодувати витрати за лікування, а Майбоженко попросив у неї вибачення за скоєне. Наразі пані Катерина проходить реабілітацію ( у жінки травмоване коліно – авт.), а наступного року на неї очікує ще одна  операція. Також пані Катерина повідомила, що донька почувається добре, проте з нею працював психолог.

Тож справа Майбоженка обіцяє завершитися для нього за найлегшим сценарієм.

Читайте також

Нетверезий голова Броварської РВА Майбоженко на “зебрі” збив 4 людей
У екс-голови Броварської РВА Володимира Майбоженка, що перебуває під вартою за п’яне ДТП, змінився адвокат
«У крові Майбоженка виявлено етиловий спирт у концентрації 3,89 проміле, що в 19 (!) разів перевищує допустиму норму»: деталі судового засідання у справі екс-очільника Броварської РВА
Знищена алея каштанів у Броварах: активісти планують висадити нові дерева і вимагають створення робочої групи

Джерело: Трибуна – Бровари